English | دری

Breaking News

افزایش ۳۰ درصدی تولیدات محصولات زراعتی در کشور

افزایش ۳۰ درصدی تولیدات محصولات زراعتی در کشور

مسوولان زراعت، آبیاری و مالداری کشور می گویند که تولیدات محصولات زراعتی طی سال گذشته نزدیک به ۳۰ درصد افزایش یافته است.

نصیراحمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری گفت: “بیش‌تر صادرات کشور، محصولات زراعتی است و ما از این بابت درآمدی مناسب برای دهقانان کشور به دست می‌آوریم.”

وزیر زراعت در نشست “توسعه‌ی صادرات محصولات زراعتی- فرصت‌ها و چالش‌ها” افزود: ما تلاش می‌کنیم که نه تنها این میزان رشد را نگه داریم، بلکه در پی بلند بردن بیش‌تر این تولید باشیم.

وی گفت که تولید محصولات زراعتی طی سال گذشته نزدیک به ۳۰ درصد رشد داشته است، زنده‌گی نزدیک به ۸۰درصد باشنده‌گان کشور وابسته به زراعت است و محصولات زراعتی، ۲۵ درصد تولیدات داخلی را شکل می‌دهد.

وزیر زراعت علاوه نمود: “آغاز صادرات از راه هوا به هندوستان، قزاقستان و امارات متحده‌ی عربی، به رشد صدور محصولات  زراعتی افغانستان کمک کرده و به صورت عملی باعث شده است که بازارهای دبی، دهلی نو، بمبی و آلماتا را محصولات ویژه‌ی زراعتی ما تسخیر کنند.”

به گفته وزیر زراعت، این وزارت به منظور افزایش میزان صادرات محصولات زراعتی و بلند بردن کیفیت و بهبود تولیدات زراعتی و مالداری، امسال روی برخی از زیربناهای مهم زراعتی و مالداری تمرکز می‌‌کند.

در این نشست که به خاطر یافتن راه‌حل‌های تازه برای توسعه‌ی صادرات محصولات راه‌اندازی شده بود، نماینده‌گان اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده‌ی امریکا و شماری دیگر از نهادهای بین‌المللی حضور داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*