English | دری

Breaking News

افزایش ۲۱ درصدی تلفات کودکان افغان

افزایش ۲۱ درصدی تلفات کودکان افغان

نمایندگی سازمان ملل در افغانستان با نشر گزارشی گفته است که به دلیل استفاده از سلاح غیر مستقیم و انفجاری در محدوده های مسکونی، طی ۴ ماه اخیر تلفات کودکان افغان ۲۱ درصد افزایش یافته است.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) گفته است که ۲۸۳ کودک کشته، ۷۰۴ کودک زخمی شده اند که نسبت به سال گذشته همین وقت، ۲۱ درصد افزایش داشته است.

تادامیچی یاماموتو، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان گفت: “من روز گذشته از شنیدن خبر کشته شدن پنج کودک یک خانواده در اثر انفجار خمپاره منفجر نشده، وحشت کردم. اطفال در بیرون از خانه در حال بازی بودند و خمپاره منفجر نشده‌ای را پیدا کردند که احتمالا در اوایل روز درجریان جنگ در شهر مهترلام ولایت لغمان شلیک شده بود”.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان افزود: “اعضای یک خانواده در چند ثانیه کشته شدند؛ این وحشت تنها نمونه‌ای ازحوادث مستند در آغاز این فصل جنگ است.”

یوناما از افزایش آمار تلفات کودکان ناشی از جنگ در افغانستان ابراز نگرانی کرده و از طرفین درگیر خواسته است تا به منظور کاهش تلفات اقدامات فوری انجام دهند.

قابل یاد آوریست که پیش از این یوناما در گزارش سه‌ماهه تلفات غیرنظامیان در افغانستان، از کاهش چهاردرصدی تلفات غیرنظامیان خبر داده بود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*