English | دری

افزایش قیمت مواد سوختی در ولایات شمال افغانستان

افزایش قیمت مواد سوختی در ولایات شمال افغانستان

در ولایات شمال افغانستان قیمت مواد سوختی روز بروز افزایش می یابد و این موجب نگرانی و افزایش مشکلات ساکنان ولایات شمالی افغانستان شده استoil-tankers-23-aug-13.

ساکنان ولایات شمالی بخصوص شهروندان شهر مزار شریف از افزایش قیمت چوب، ذغال سنگ و گاز مایع در این شهر شکایت دارند و می گویند که نرخ مواد سوختی در آستانه زمستان افزایش قابل ملاحظه داشته است.

شهروندان شهر مزار شریف می گویند که هنوز هوا سرد نشده، اما مواد سوخت روبه گرانی است به گفته ای آنها در حال حاضر قیمت یک سیر چوب سوخت 90 افغانی و یک سیر ذغال 130 افغانی و یک کیلو گاز 70 افغانی می باشد که قیمت ها اگر به همین منوال افزایش یابد برای بسیاری مردم خریداری وتهیه مواد سوخت برای زمستان مشکل خواهد بود.

مسوولین شهرداری مزار شریف می گویند که آنها بخاطر سیاست بازار آزاد در کنترول نرخ ها دست باز ندارند اما در صورتیکه قیمت ها به صورت سرسام آور افزایش یابد آنها می توانند با تعیین کمیسیون به این مشکلات رسیده گی نمایند.

کمبود مواد سوختی یکی از مشکلات عمده در سرتاسر افغانستان می باشد و سالانه به آمد آمد زمستان قیمت مواد سوختی در افغانستان افزایش می یابد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*