English | دری

Breaking News

افزایش قیمت برق در افغانستان

افزایش قیمت برق در افغانستان

مسوولان شرکت برشنا می گویند، قرارداد برق وارداتی سه سال قبل که یک دالر برابر بود با پنجا افغانی امضا شده بود و حالا با کاهش قمیت افغانی در برابر دالر آنها را واداشته تا قیمت برق را اندکی بیشتر سازند.

وحید الله توحیدی سخنگوی شرکت برشنا گفت: “خرید برق ما به دالر است در گذشته نرخ دالر 48 یا 47 افغانی یا در نهایت 50 افغانی بود اما حالا نرخ دالر در برابر افغانی به 64 افغانی رسیده که برشنا شرکت توان پوره کردن آنرا ندارد، بالاخره فیصله بر آن شد که از هر فی کیلو وات برق 5 پول اضافه گرفته شود، یعنی حالا فی کیلوات برق دو افغانی است که در آینده دو افغانی و پنج پول می گردد.”

با این اقدام د افغانستان شرکت برشنا، در هر هزار کیلو وات برق، 50 افغانی اضافه می شود، یعنی پیش از این در برابر یک هزار کیلو وات برق دو هزار افغانی پرداخته می شد اما بعد از این 2050 افغانی پرداخته خواهد شد.

در حال حاضر بیشتر برق افغانستان از برخی از کشور های آسیایی میانه و ایران وارد می شود و شرکت برشنا می گوید که، اگر در آینده قیمت دالر در برابر افغانی دوباره کاهش یابد قیمت هر کیلو وات برق نیز کاهش خواهد یافت.

با آنکه مسوولان برشنا شرکت افزایش پنج پول در فی کیلو وات برق را ناچیز می دانند اما مردم عام می گویند که توان پرداخت بل های برق شان را ندارند.

مردم عام شکایت می کنند که حکومت و سکتور خصوصی همواره در فکر منافع خود و جمع آوری عواید بوده و به کیفیت خدمات برای مردم و چالش های اقتصادی آنان توجه لازم از سوی آنان صورت نمی گیرد و این درحالیست که چندی پیش حکومت بالای استفاده کنندگان موبایل نیز 10 درصد مالیه وضع کرد، اما ولسی جرگه با این طرح اقدامات حکومت مخالفت کرده و آن را رد کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*