English | دری

افزایش حاصلات پیاز و کچالو در ولایت بغلان

افزایش حاصلات پیاز و کچالو در ولایت بغلان

462_634555512422727344_lدهقانان ولایت بغلان از افزایش حاصلات پیاز وکچالو در این ولایت خبر داده و میگویند که در سال روان میزان حاصلات کچالو و پیاز در این ولایت قناعت بخش بوده.

با اینکه در این ولایت مارکیت مشخص جهت فروش محصولات زراعتی وجود ندارد زارعین این ولایت عواید بی سابقه از فروش محصول کچالو پیاز بدست آورده است.

محمد سالم آمر ترویج ریاست زراعت و مالداری ولایت بغلان این خبر را تائید نموده میگوید: زارعین در این ولایت به مشکلات از قبیل نبود سردخانه جهت حفظ و نگهداری محصلات شان مواجه است اگر سرد خانه های در این ولایت ایجاد گرددکه دهقانان حاصلات زراعتی شان را در آن نگهداری کند ما میتوانیم مارکیت خوب از زراعت در داخل و بیرون از کشور داشته باشیم.

وی افزود امسال که وضعیت آب و هوا به شرایط زراعتی در این ولایت مساعد بود و زراعت به شکل منظم آبیار گردیده است حدود چهار هزار و سه صد هکتار زمین زراعتی در ولایت بغلان پیاز و کچالو زرع شده بود.

ولسوالی های اندراب ها، خنجان، نهرین و تاله و برفک شامل این اراضی زرع شده بود که در نتیجه بالغ بر 37400 تن پیاز و بیش از 50500 تن کچالو حاصلات از این اراضی بدست آمده است که این افزایش  در این ولایت بی سابقه بوده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*