English | دری

Breaking News

افزایش حاصلات انگور در ولایت پروان

افزایش حاصلات انگور در ولایت پروان

مسوولین زراعت و مالداری ولایت پروان می گویند که حاصلات انگور امسال نسبت به سال گذشته در ولایت پروان افزاش یافته است .

انجنیر عبدالکبیر فرزام، رئیس زراعت ومالداری پروان گفت: درسال جاری حاصلات انگور به بیشتر از نودهزار تن در پروان  رسیده واین رقم نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود: زراعت پروان عمدتآ روی غله و سبزی هاو میوه ها به خصوص انگور اتکأ نموده و انواع انگور مانند کشمشی، حسینی، طایفی، پرنخشی، شنگلخانی و غیره وجود دارد که از کیفیت خاص برخوردار اند .

رئیس زراعت پروان گفت، اداره زراعت این ولایت هرسال شش صدالی هفت صد باغ انگور جدید را بامعیاری های امروزی احداث مینماید و امسال درولایت پروان بیشتر ازهفت صد باغ جدید احداث شده است .

درهمین حال باغداران این ولایت می گویند که امسال یک سیر انگور را از هشتاد افغانی الی یکصد وپنجاه افغانی در بازار های شهر به فروش رسانیده اند که این رقم  نشان میدهد که کیفیت انگور نسبت به سال گذشته بهتر شده است .

باغداران تقاضا نمودند که وزارت زراعت با هماهنگی وزارت تجارت کشور فابریکات پروسس انگور را ایجاد نماید تا انگور را پس از پروسس وبسته بندی منظم بتوانند به بازارهای جهانی صادر نمایند.

گفتنی است که در سال گذشته به تعداد پنجاه متریک تن کشمش پروسس شده پروان به کشور انگلستان صادر گردید و قرار است  که درسال جاری به تعداد یکصد وپنجاه متریک تن از همین نوع کشمش رابه خارج از کشور صادر گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*