English | دری

Breaking News

افزایش تولیدات گوشت و تخم مرغ در ولایت ننگرهار

افزایش تولیدات گوشت و تخم مرغ در ولایت ننگرهار

مسوولان پروژه  CAR-F وزارت زراعت اعلام کرده است که به دلیل رجوع مردم به استفاده از محصولات با کیفیت داخلی و حمایت و تلاش وزارت زراعت از فارمداران، تولید و فروش محصولات مرغداری در ولایت ننگرهار در ربع دوم سال ۲۰۱۶ نسبت به ربع اول آن تقریباً سه ونیم برابر افزایش یافته است.

فارم های مرغ نسلی در ولایت ننگرهار در ربع اول سال جاری میلادی 123 هزار بیضه تخم قابل القاح تولیده نموده بود که در ربع دوم همین سال این رقم به ۴۳۶هزار بیضه رسیده است که نسبت به ربع اول، چهار برابر افزایش را نشان می دهد، همچنان فارم های تجارتی مرغ گوشتی ننگرهار نیز در ربع اول سال 2016 در حدود 163 هزار قطعه مرغ گوشتی تولید نموده بودند که این رقم در ربع دوم این سال تقریباً به ۵۵۷ هزار قطعه مرغ گوشتی رسیده است.

به همین ترتیب فارم های مرغداری که توسط برنامه کارد-اف وزارت زراعت در ولایت ننگرهار ایجاد شده اند، در ربع دوم سال ۲۰۱۶ حدود ۱۵ میلیون افغانی درآمد خالص داشته اند که نسبت به ربع اول سال 2016 که  حدود ۶.۲۴ میلیون افغانی بود  دونیم برابر افزایش را نشان می دهد.

مسوولان این پروژه می گویند که بسیاری از این فارمداران کوچک و بزرگ چوچه مرغ های یک روزه را از فارم های ستاک مادری این پروژه درننگرهار بدست آورده و به پرورش مرغ رو آورده اند.

گفته می شود، وزارت زراعت تا کنون هفت فارم مرغ های نسلی، شش فارم چوچه کشی، ۱۲۶ فارم مرغ های گوشتی، 9 فارم تجارتی مرغ های تخمی، ۷۰۸ فارم کوچک مرغداری خانگی، یک فابریکۀ تولید خوراکۀ مرغ، در ولایت ننگرهار ایجاد نموده است.

این فارم ها می توانند سالانه ۵۳ میلیون بیضه تخم مرغ، ۱۰.۸ میلیون  چوچه یکروزه، ۳.۶ میلیون قطعه مرغ گوشتی و ۳۱ هزار متریک تُن خوراکۀ مرغ را تولید نمایند.

قابل ذکر است، وابستگی بیش از حد به واردات محصولات مرغداری مفاد تولیدات داخلی را کاهش داده؛ مصوونیت غذایی، حفظ الصحه سکتور مرغداری و صحت انسانی را نیز در معرض خطرات زیادی قرار داده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*