English | دری

Breaking News

افتتاح ۲۰ کیلومتر از جاده کمربندی هرات

افتتاح ۲۰ کیلومتر از جاده کمربندی هرات

قسمت اول جاده کمربندی هرات (بای‌پس) به هزینه ۳۲ میلیون دالر که توسط یک شرکت خصوصی ساخته خواهد شد، با حضور وزیر فوایدعامه انجنیر محمود بلیغ ، وزیر معادن و سفیر کشور ایتالیا در افغانستان افتتاح شد.

وزیر فواید عامه‌ی کشور بر کیفیت مواد و چگونگی ساخت جاده (بای‌پس) و پایان کار به وقت معین آن تاکید کرده گفت: قسمت نخست این جاده که شامل ۲۰ کیلومتر است؛ افتتاح شده و در آینده‌ی نه چندان دور قسمت دوم آن که در مجموع بیش از ۴۵ کیلومتر می‌باشد افتتاح خواهد شد.

بلیغ، از حفاظت این راه و تامین امنیت در جریان ساخت آن از والی هرات خواستار توجه جدی شده و افزود که این جاده به طور مستقیم شاهراه اسلام قلعه را به شاهراه قندهار وصل می‌کند.

محمدآصف رحیمی، والی هرات ضمن تعهد از حفاظت این جاده می‌گوید که بای‌پس از جمله مفیدترین پروژه‌ها می باشد که پس از این، عبور موترهای سنگین وزن از سطح شهر کمتر شده و زمینه‌ی عبور و مرور آن از طریق جاده کمربندی صورت خواهد گرفت.

بای‌پس در شمال هرات قرار داشته و مدت زمان ساخت بخش نخست این جاده با شرکت قرارداد کننده، ۱۸ ماه عنوان شده و آن شرکت مکلف است که تا ۱۸ ماه دیگر قسمت نخست این پروژه را تحویل وزارت فوایدعامه‌ی کشور بدهد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*