English | دری

Breaking News

افتتاح یک کتابخانه عمومی با 5000 جلد کتاب در کندز

افتتاح یک کتابخانه عمومی با 5000 جلد کتاب در کندز

بر اساس گذارش، یک کتابخانه جدید توسط ریاست اطلاعات و فرهنگ و اداره ولسوالی خان آباد برای استفاده شهروندان در ولسوالی خان آباد ولایت کندز افتتاح شد. این کتابخانه به هزینه4.5 میلیون افغانی که توسط المان تمویل گردیده است، با داشتن 5 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف، فرصت مطالعه کتاب را در یک محیط آرام را برای مردم فراهم می کند.

حیات الله امیری، ولسوال ولسوالی خان آباد گفت: “این کتابخانه، زمینه دسترسی به کتاب را در ولسوالی خان آباد فراهم می کند و موجب ارتقای آگاهی ساکنان این منطقه می شود. اکنون نوبت ماست تا فرهنگ کتابخوانی را احیا کنیم و زنده نگه داریم.”

کتابخانه مذکور دارای دو سالون مطالعه جداگانه برای زنان و مردان که،‌خانم ها نیز قادر خواهند بود تا از کتابخانه بهره مند شوند و بر توانمندی شان بیفزایند.

تصمیم برای ساخت کتابخانه خان آباد، توسط کمیته انکشاف ولسوالی مربوطه گرفته شد. حمایت های فنی و مالی مورد نیاز برای برنامه ریزی و مدیریت ساخت و تجهیز کتابخانه، توسط وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) از طریق برنامه ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCD) آن وزارت، فراهم گردید.

باید یاد اور شد که، برنامه ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCD) به وسیله وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) تمویل گردیده و توسط Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH به عنوان بخشی از همکاری آلمان با افغانستان اجرا می شود. این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. برنامه ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCD)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*