English | دری

Breaking News

افتتاح یک خوابگاه جدید دخترانه در دانشگاه آمریکایی افغانستان

افتتاح یک خوابگاه جدید دخترانه در دانشگاه آمریکایی افغانستان

یک خوابگاه جدید با ظرفیت اسکان دوصد دانشجوی دختر، با حضور جان بس سفیر ایالات متحده در کابل، جولی بارکر مسئول ثبت اسناد و سوابق دانشگاه امریکایی افغانستان و گریگوری هوگر معاون ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا برای افغانستان و پاکستان آافتتاح گردید.

این خوابگاه به کمک برنامۀ ترویج و تحقق برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا با هدف افزایش شمولیت دانشجویان دختر در دانشگاه امریکایی افغانتسان از طریق فراهم کردن یک محیط درسی و زندگی مصئون، اعمار شده است.

این خوابگاه سه طبقه‌ای دخترانه در زمین به مساحت 3000 مترمربع مطابق با معیارهای روز  اعمار شده است که گنجایش پذیرش 200 دانشجوی دختر را دارا می باشد.

طرح و اعمار این خوابگاه دخترانه از همان آغاز با هدف توانمندسازی زنان صورت گرفته است. به تعداد 15 دختر فارغ التحصیل از رشتۀ  انجینیری دانشگاه کابل در طرح و ساخت این خوابگاه نقش داشتند که تجربه کار عملی را کسب کرده و به مهارت‌های خود افزودند.

گفتنی است که دانشگاه امریکایی افغانستان از زمان تاسیسش در سال 2006 تا حال در آموزش نسل جدیدی از کدرهای اجتماعی، تجارتی و دولتی افغانستان نقش کلیدی را ایفا می کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*