English | دری

افتتاح یک باب مکتب در ولایت فراه

افتتاح یک باب مکتب در ولایت فراه

school frahمحفل که به همین مناسبت در مقر لیسۀ نسوان صدیقی دایر گردیده بود، محمد عمر شیرزاد والی ولایت فراه، درحالیکه انجنیر محمد صابر فاروقی رییس معارف و الحاج عبدالبصیر خیرخواه رییس شورای ولایتی نیز حضور داشتند تعمیر جدید لیسه نامبرده را با قطع نوار افتتاح و به بهره برداری سپردند.

آقای شیرزاد حین افتتاح لیسه نامبرده گفت:” ما امید وار هستیم تا به کمک وزارت معارف و جامعه جهانی بتوانیم در قسمت احیا و بازسازی مکاتب قدم موثر را در بخش معارف برداریم و شاهد روزی باشیم که همۀ اطفال این میهن را از زیر خیمه های که در زمستان هوای سرد و در تابستان هوای گرم سبب آزار و اذیت شان میگردند نجات دهیم.

در همین حال انجنیر صابر فاروقی رییس معارف آن ولایت ضمن اینکه از مردم قریۀ غلام صدیق خان بخاطر نظارت و کنترول این پروژه ابراز امتنان نمود از آنها خواست تا در قسمت حفظ و نگهداری آن لیسه نیز سعی به خرچ دهند.

به گفتۀ مسؤولان ریاست معارف ولایت فراه، این پروژه مدت 9 ماه را در بر گرفته است، که توسط شرکت آرین فاروقی به کمک مالی بانک جهانی اعمار شده است به گفتۀ آنان این لیسه دارای 8 صنف درسی، یک باب شعبۀ کمپیوتر، یک باب شعبۀ لابراتوار و یک باب سالون جهت برگزاری جلسات برای استادان دارا میباشد. که در دو شفت گنجایش 800 نفر شاگرد را دارد. هزینۀ مالی این پروژه 99000 دالر آمریکای می باشد که از طرف بانک جهانی از طریق برنامۀ ارتقاء ظرفیت با همکاری ریاست معارف ولایت فراه در 6 ماه آماده شده است.

این در حالیست که قبلاً شاگردان قریۀ غلام صدیق خان در زیر خیمه ها مشغول فرا گرفتن دروس شان بودند. که با اعمار این لیسه تا حد مشکلات آنها را مرفوع خواهند نمود

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*