English | دری

Breaking News

افتتاح پروژه‌ی “تغییر اقلیم” در ولایت ننگرهار

افتتاح پروژه‌ی “تغییر اقلیم” در ولایت ننگرهار

پروژه‌ی “تغییر اقلیم” با حضور انجنیر نصیراحمد درانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت زراعت و مالداری، گلاب منگل والی ننگرهار، عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه، تعدادی از نماینده های مردم در پارلمان و شورای ولایتی در ولایت ننگرهار افتتاح گردید.

انجنیر نصیراحمد درانی،در این باره‌ گفت: “در این پروژه، توازن جنسیتی را در نظر گرفته‌ایم و برای کاهش آسیب‌پذیری از حوادث، سیستم‌های هشداردهی پیش از حوادث را می‌سازیم تا این خطرات برای آسیب‌پذیران کاهش پیدا کند. “

سرپرست و وزارت زراعت افزود که با تطبیق این پروژه، برای سه هزار و ۵۰۰ نفر از روستاییان و کارمندان نهادهای ذی‌ربط، فرصت‌های آموزشی و آگاهی‌دهی فراهم و برای ۱۸ هزار تن، زمینه‌ی دست‌رسی به معلوماتِ سازگاری با تغییر اقلیم برابر می‌شود.

در چارچوب این پروژه، ۱۴ هزار تن که ۵۰ درصد آن زنان‌اند، به  سیستم «هشداردهی قبل از وقوع رخداد»، دست‌رسی پیدا می‌کنند.

در این پروژه، برای یک هزار خانواده‌ی آسیب‌پذیر از حوادث تغییر اقلیم، که ۵۰ درصد بانوان و ۵ درصد کوچیان‌اند، فرصت‌های مناسب معیشتی فراهم می‌شود.

قرار است این پروژه به هدف افزایش آماده‌گی‌ها و انعطاف‌پذیری‌های روستاییان از حوادث “تغییر اقلیم”  در ولسوالی‌های بهسود، کامه و کوزکنرِ به هزینه‌ی ۲۲۴.۲ میلیون افغانی در ۵ سال آینده تطبیق ‌شود.

قابل ذکر است که پروژه‌ی تغییر اقلیم وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، قرار است به ولایت‌های دیگر نیز توسعه داده شود که گام بعدی این پروژه، آغاز به کار در ولایت جوزجان است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*