English | دری

Breaking News

افتتاح نمایشگاه گنجینه‌های افغانستان در چین

افتتاح نمایشگاه گنجینه‌های افغانستان در چین

نمایشگاه گنجینه‌های افغانستان در جمهوری خلق چین توسط داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ و رییس هئیت بلندرتبه افغانستان، در “موزیم قصر” کشور جمهوری خلق چین در بیجینگ (پکن) پایتخت این کشور افتتاح شد.

محمد فهیم رحیمی رئیس موزیم ملی افغانستان گفت: “با در نظر داشت، علاقه زیاد مردم چین به تاریخ و فرهنگ و همچنان تعداد فوق العاده زیاد بازدیدکننده‌گان موزیم قصر، ممکن صدها هزار نفر از این نمایشگاه دیدن نموده که سبب فهم بیشتر و بهتر این بینندگان از تاریخ و فرهنگ افغانستان گردد.”

نمایشگاه گنجینه‌های افغانستان قبل از انتقال به کشور چین در موزیم‌های ملی کوریا در سیول و گیونجو الی تاریخ ۱۵ جنوری ۲۰۱۷ به نمایش گذاشته شده بود که بعد از عقد موافقتنامه با کشور چین توسط هیات موظف از سه کشور به موزیم قصر در چین انتقال گردید.

تا اکنون از مدرک نمایشگاه گنجینه‌های افغانستان بیشتر از ۲۰۰ میلیون افغانی به حساب دولت افغانستان وارد گردیده و همچنان ۲۶۱۹۸۳۲ نفر از آن دیدن نموده است.

این نمایشگاه از سال ۲۰۰۷ الی اکنون در بیشتر از ۲۰ موزیم جهان به نمایش گذاشته شده است که سبب آگاهی و روشن شدن اذهان عامه در قسمت هویت تاریخی و فرهنگی کشور افغانستان در نقاط مختلف جهان گردیده است.

قابل یاد آوریست که نمایشگاه گنجینه‌های افغانستان قرار است الی ۱۵ جون ۲۰۱۷ برای مدت ۳ ماه در موزیم قصر کشور چین به نمایش گذاشته شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*