برگزاری نمایشگاه زراعتی در ولایت بلخ

by Abdullah Atayi | April 30, 2016 7:54 AM

نمایشگاه زراعتی از طرف اتاق های تجارت ولایت بلخ با همکاری ریاست زراعت و کشور آلمان به هدف رشد تجارت و آگاهی دادن مردم از تولیدات داخلی در بلخ و ولایت های هم جوار آن، در  بادام باغ شهر مزارشریف افتتاح گردید.

احمد نصیر قاسمی مدیر اجرایی اتاق های تجارت بلخ گفت: ولایت بلخ از جمله ولایت های امن کشور به حساب میرود لذا زمینه ی خوبی برای برگزاری این چنین نمایشگاه ها می باشد.

خیرالدین مایل، عضو هیئت مدیره اتاق های تجارت گفت: نمایشگاه پل ارتباطی است میان تولید کننده و مصرف کننده و این پل را ما ایجاد کردیم تا هموطنان ما از تولیدات داخلی خودشان آگاه شوند و با خرید این محصولات، تولید کننده ها را تشویق و حمایت نمایند.

نماینده کشور آلمان گفت: در قسمت رشد اقتصاد افغانستان هیچ کشوری نمی تواند موثر واقع شود اما اگر خودِ افغان ها دست به دست هم دهند و با همکاری یکدیگر، می توانند تولیدات داخلی خود را رشد داده و اقتصاد کشور خود را بالا ببرند.

شکیلا حیدری رییس انجمن پیمان زنان بلخ و یکی از غرفه داران صنایع دستی در این نمایشگاه گفت: برگزاری این نوع نمایشگاه ها می تواند زمینه آشنایی مهارت ها و داشته های یک ولایت را با دیگر ولایات آشنا نماید و از این طریق، مردم یک ولایت از تولیدات دیگر ولایات با خبر شوند.

عبد الخالق مبارز رییس انجمن تولیدات میوه خشک ولایت سمنگان هدف از اشتراکش در این نمایشگاه را آشنایی با تاجران ملی، بین المللی و نهادهایی که در راستای زراعت کار می کنند عنوان نموده گفت: “امروز فعلا دو تاجر در همین نمایشگاه درخواست کرده تا ما با آنها در زمینه میوه خشک قرار داد ببندیم. “

قابل ذکر است، در این نمایشگاه ۸۵ غرفه از صنایع دستی گرفته تا میوه خشک و هر آنچه که در افغانستان و خصوصا در ولایت های شمال و شمال شرق به دست خود مردم ساخته یا کشت می شود به نمایش گذاشته شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: https://dari.wadsam.com/%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b2%d8%b1%d8%a7%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%88%d9%84%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d9%84%d8%ae/