English | دری

Breaking News

افتتاح فابریکه تولید قطعات پیش‌ساخت تصدی خانه‌سازی

افتتاح فابریکه تولید قطعات پیش‌ساخت تصدی خانه‌سازی

فابریکه تولید قطعات پیش‌ساخت تصدی خانه‌سازی وزارت شهرسازی و مسکن با حضور محمد اشرف غنی رییس جمهور، سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن، شماری از وزرا و معینان، وکلای مردم در شورای ملی، سفیر ترکیه، نمایندگان برخی سفارت‌خانه‌ها در کابل و مسوولین شرکت‌های ساختمانی، افتتاح شد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور گفت که در گذشته پول پیش‌پرداخت حدود صد مکتب پرداخته شده؛ اما به دلایلی آن مکاتب ساخته نشده که خوش‌بختانه اکنون با داشتن فابریکه تولید قطعات پیش‌ساخت در شش تا هشت هفته یک مکتب آماده می‌شود.

رییس جمهور افزود که فعلاً افغان‌ها بهترین تکنالوژی ساختمانی جهان را مدیریت میکنند و 80 درصد کارکنان و انجنیران این فابریکه افغان اند و باید تمام ملت افغانستان به آن‌ها افتخار کنند.

وزیر شهرسازی و ‌مسکن گفت که دولت افغانستان ریسک سرمایه گذاری برای فابریکه پیش ساخت را پذیرفت تا سکتور خصوصی که هیچکدام در داوطلبی نخستین حاضر نشده بودند، در این راستا تشویق شوند.

وی افزود که فابریکه قطعات پیش‌ساخت در کمتر از یک‌سال توسط وزارت شهرسازی و مسکن، با همکاری مشاورین ریاست جمهوری و وزارت مالیه آماده شده و این فابریکه بیشتر از یک میلیون متر مربع قطعات پیش‌ساخت را در یکسال با ظرفیت تولید بالا، سرعت زیاد و قیمت مناسب، تولید می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*