English | دری

Breaking News

افتتاح شفاخانه تداوی لشمانیا (سالدانه) در کابل

افتتاح شفاخانه تداوی لشمانیا (سالدانه) در کابل

شفاخانه تداوی لشمانیا (سالدانه) با حضور محمد عارف حیدری، مؤسس دانشگاه ابوریحان،بزرگان و مسئولین وزارت صحت عامه پس از تلاش‌های بی وقفه، درشهرک اتفاق کابل افتتاح گردید.

محمد عارف حیدری، مؤسس دانشگاه ابوریحان حین افتتاح این شفاخانه گفت: قرار است مبتلایان به بیماری سالدانه به طور رایگاه در این شفاخانه درمان شوند، تمام محلات و مناطق سم پاشی می‌گردد و برای جلوگیری از گسترش بیماری و ابتلای تازه به بیماری قرار است پشه خانه در بین مردم توزیع شود.

وی افزود: وجود کشتارگاه و برخی فابریکه‌های ساخت صابون باعث تجمع خون در گودال‌ها در شهرک اتفاق شده است و تعداد سگان ولگرد که از این خون‌های کثیف تغذیه می‌کنند نیز افزایش یافته است. بدن این سگ‌ها محل زندگی پشه‌های خطرناکی از جمله پشه حامل عامل بیماری لشمانیا می ‌باشد.

حیدری تأکید کرد در شهرک اتفاق دشت برچی با جمعیتی بیش از ده هزار خانوار، هزاران کودک و فرد بزرگسال به بیماری لشمانیا مبتلا شده‌اند و تنها مرکز درمان سالک حداقل ۱۵ کیلومتر از این منطقه فاصله دارد.

گفته می شود که بیش از ۵ هزار باشنده شهفرک اتفاق سالهاست که از بیماری سالدانه رنج می‌برند و اگرچه با بخش مرکزی پایتخت فاصله زیادی ندارد مورد بی‌توجهی مسئولان وزارت صحت عامه قرار گرفته‌اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*