English | دری

Breaking News

افتتاح سیستم صدور آنلاین جواز ساختمان‌ها در شهر کابل

افتتاح سیستم صدور آنلاین جواز ساختمان‌ها در شهر کابل

مسوولین شهرداری کابل می گوید که سیستم صدور آنلاین جواز ساختمان‌ها به منظور عرضه خدمات با کیفیت و شفاف، به کمک مالی بانک جهانی و اداره انکشافی امریکا در شهر کابل افتتاح شده است.

عبدالله حبیب زی سرپرست شهرداری کابل افتتاح این سیستم را گامی در راستای به سازی شهر کابل دانسته و گفت: سیستم صدور آنلاین جواز ساختمان‌ها برای سرمایه گذاران سهولتی را ایجاد می کند که بدون حضور فزیکی و فقط از طریق آنلاین مجوز ساخت ساختمان را در فرصت زمانی کمتر بدست آورند.

سرپرست شهرداری کابل افزود: فساد در زمینه صدور جواز ساختمان ها را به حد اقل می رساند؛ زیرا سرمایه گذاران به صورت مستقیم با ماموران شهرداری در تماس نخواهند بود.

عبدالناصر نظری مسوول پروژه اصلاح و ساده سازی پروسه صدور مجوز ساختمان شهرداری کابل گفت: “سرعت عمل، کوتاه سازی طی مراحل صدور جواز، بهبود شفافیت، دسترسی به معلومات، جلوگیری از ساخت ساختمان های بدون مجوز و تطبیق موثر پلان های شهری از مزایای سیستم آنلاین مجوز ساختمان می باشد”.

وی افزود: این خدمات از طریق یک مرکز واحد ارائه شده و قرار است نمایندگی یک بانک نیز در این مرکز ایجاد شود تا سهولت بیشتر برای متقاضیان، ایجاد گردد.

گفته می شود، پروسه به سازی کابل زمانگیر است و هم اکنون حدود ۷۰درصد ساختمان ها در شهرکابل در ساحات غیر پلانی ساخته شده اند.گفته می شود که اکثر ساختمان ها در ساحات غیر پلانی توسط زورمندانی ساخته می شود که شهرداری کابل نمی تواند با آنان برخورد کند.

قابل ذکر است، بر اساس سیستم صدور جواز آنلاین، نظارت از روند صدور جواز، تشخیص مشکلات و ارائه احصائیه دقیق از تعداد ساختمان های بلند منزل در شهر نیز آسانتر می شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*