English | دری

افتتاح ساختمان جدید دو باب مکتب در ولایت سرپل

افتتاح ساختمان جدید دو باب مکتب در ولایت سرپل

پس از بهره برداری از دوبابschool مکتب جدا گانه در ولایت سرپل صدها تن از دانش آموزان پسر و دختر در این ولایت به مکان مناسب درسی دست یافتند.

ساختمان این های جدید این دو باب مکتب که از سوی اداره یونسف و و بودجه انکشافی وزارت معارف کشور ساخته شده است روز گذشته توسط رییس معارف این ولایت و بزرگان محل طی محافل جدا گانه به بهره برداری سپرده شد.

عبدالغفور رسرپلی رییس معارف سرپل به رسانه ها گفت: ساختمان مکتب نسوان قریه بلغلی از سوی اداره یونسف به هزینه بالغ بر 150،000 دالر امریکای ساخته شده است و مکتب ذکور قریه بغاوی به هزینه 4 میلیون افغانی از سوی وجه انکشافی وزارت معارف کشور اعمار گردیده که هریک از این ساختمان ها داری 8 صنف درسی، 3 شعبه اداری و دیگر ضروریات آن میباشند.

به گفته آقای سرپلی در اعمار این مکاتب باشنده های محل نیز ده درصد سهم داشته اند و زمین که بالای آن این مکاتب اعمار شده است از سوی مردم محل اهداء شده است.

گفتنی است که قبل از اعمار این مکاتب دانش آموزان در فضای باز و زیر چادر ها مصروف فرا گیری تعلیم و تربیه بودند. و حالا میتوانند به خاطر آرام دانش بیاموزند.

در این حال مسوولین معارف این ولایت میگوید در جریان سال روان حدود 120 باب مکتب ذکور و اناث در این ولایت اعمار گردیده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
سرپلمکاتب سرپلولایت سرپل

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*