English | دری

Breaking News

افتتاح دیوار مهربانی از سوی فعالان مدنی در کابل

افتتاح دیوار مهربانی از سوی فعالان مدنی در کابل

شماری از فعالان مدنی برای تقویت حس همدیگر پذیری و کمک به نیازمندان دیوار مهربانی کابل را با شعار “شاید اضافه ی تو کمبود کسی باشد” افتتاح کردند، که شهروندان با شریک ساختن، لباس، لوازم خانه و کتاب، از طریق دیوار مهربانی، فرهنگ تعاون و حس مسوولیت پذیری را در جامعه تقویت کنند.

رسم دیوار مهربانی بر این است که، هر شهروند، لباس و لوازمی را که به آن نیاز ندارد، این جا می گذارند و کسی که نیاز مندش است آن را بر می دارد، که با سهم گیری همگان در دیوار مهربانی، افراد نیاز مند جامعه از داشته های آنان بهره مند شوند.

پیام دیگر دیوار مهربانی کابل، رساندن پیام دوستی ها و مهرورزی های است که، در قلب تک تک افراد این سر زمین برای هم وطنش می تپد. چیزی که، در سایه ی جنگ و خشونت های دوامدار پوشیده مانده و چهره خشین از این شهر در ذهن جهانیان ترسیم شده است. نمونه های مختلف دیوار مهربانی در کشور های جهان وجود دارد.

فعالان مدنی با ایجاد دیوار مهربانی، باورمند اند، که این کوتاه ترین راه همدیگر پذیری و مهر ورزی به دیگران است و باید در گوشه گوشه ی شهر، دیوار های مهربانی ایجاد شود و این دیوار ها تجلی گاه حس انسان دوستی و همزیستی شهروندان کشور باشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*