English | دری

Breaking News

افتتاح دومین کمپ برای مهاجران افغان در پاکستان

افتتاح دومین کمپ برای مهاجران افغان در پاکستان

دومین کمپ عودت کنندگان برای مهاجران افغان در پاکستان با اشتراک ایندرکا راتوات نماینده کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برای پاکستان، نمایندگانی از کشورهای اروپایی و داکتر عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در پاکستان افتتاح شد.

ایندرکا راتوات در این مراسم گفت: “تصمیم تمدید اقامت مهاجران توسط دولت پاکستان نشان دهنده این موضوع است که پاکستان نیز به اهمیت سیاست در مدیریت قانونی مهاجران افغان در پاکستان واقف است.”

داکتر عمران زبخان بازرس ویژه برای مهاجران افغان در پاکستان از عملی شدن تعهدات افغانستان در راستای تسهیل فرایند بازگشت مهاجران افغان از پاکستان قدردانی کرد و گفت که دولت افغانستان اقدامات لازم برای ادغام دوباره این مهاجران را در افغانستان فراهم می کند.

داکتر زاخیلوال سفیر افغانستان در پاکستان گفت: واقعیت این که مهاجران افغان در پاکستان با اراده خودشان به افغانستان باز می گردند نشان می دهد که این مهاجران اعتماد کافی به تلاش های در حال جریان برای بازسازی افغانستان دارند.

گفتنی است که هر دو مرکز عودت کنندگان سازمان ملل با حمایت کمیسیون کمک های بشردوستانه اتحادیه اروپا و دیپارتمنت محافظت ملکی ساخته شده اند و مرکز جدید قادر به تسهیل عودت بیش از ۱۰ هزار مهاجر را از طریق مرز تورخم دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*