English | دری

Breaking News

افتتاح دومین دهلیز هوایی بین افغانستان و هند

افتتاح دومین دهلیز هوایی بین افغانستان و هند

دومین دهلیز هوایی بین افغانستان و هند از طریق کابل – مومبای، امروز چهار شنبه 6 جدی 1396، با حضور شماری از اعضای کابینه، معینان ادارات دولتی، اداره مستقل هوانوردی ملکی، سکتور خصوصی و نمایندگان اتاق تجارت و صنایع افغانستان افتتاح گردید.

سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه دهلیز هوایی کابل ـ مومبای گفت:حکومت افغانستان دارای یک پالیسی روشن اقتصادی است و شورای عالی اقتصادی افغانستان به رهبری رئیس جمهور، پالیسی های کلان اقتصادی، پروژه ها و برنامه های مهم ملی را به صورت هفته وار در یک اجندای وسیع با اعضای این شورا، مورد بررسی قرار می دهند.

معاون رئیس جمهور افزود که برای توسعه اقتصادی و تجاری افغانستان، به آمادگی های زیر بنایی، شاهراه های ترانزیتی و احداث خطوط راه آهن میان افغانستان و کشورهای همسایه نیز تلاش جدی صورت گرفته است و در خلال دو سال آینده این پروژه های زیربنایی به بهره برداری خواهد رسید.

خانم عادله راز معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه به اهمیت و ضرورت توسعه سیستم حمل و نقل در کشور تأکید نموده و دسترسی افغانستان را به بازار های هند در رشد صادرات و سکتور خصوصی افغانستان مهم خواند.

خانجان الکوزی معاون اتاق های تجارت و صنایع افغانستان، نیز تلاش حکومت افغانستان را در راستای ایجاد تسهیلات لازم برای تاجران افغانستان مؤثر عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود که تاجران افغانستان بتوانند از بازار های منطقه استفاده لازم را کسب نمایند.

قابل یاد آوریست که نخستن دهلیز هوایی بین کابل و دهلی نو به تاریخ 31 جوزای سال جاری افتتاح شد و پس از آن تا کنون، به ارزش میلیون ها دالر اموال و اقلام داخلی توسط تاجران افغانستان به هند انتقال یافته است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*