English | دری

Breaking News

افتتاح برنامه ملی کاریابی توسط رییس جمهور اشرف غنی

افتتاح برنامه ملی کاریابی توسط رییس جمهور اشرف غنی

با آغاز برنامه صلح حکومت افغانستان هزاران بیکار را در شهرها و روستاهای افغانستان صاحب کار خواهد کرد و این در حالیست که براساس آمار کمیشنری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، در سال جاری بیش از ۱۶۰ هزار جوان افغان به دلیل بیکاری کشور را ترک کرده و برای زندگی امن و یافتن کار، به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده‌اند.

اشرف غنی رییس جمهور کشور، روز سه شنبه برنامه ملی کاریابی را افتتاح نموده گفت: حکومت افغانستان بخشی از بودجه این برنامه را به دست آورده است و تلاش‌ها برای تمویل کامل مالی این برنامه نیز آغاز شده است.قرار است ۲۵ هزار نفر در شهرها و روستاها با این برنامه صاحب کار شوند.

وی گفت: کار ساخت جاده‌ها در ۴۷۰۰ قریه روز سه شنبه آغاز شده است و قرار است در بهار پیشرو ۱۵۰۰۰ روستا از برنامه ملی مستفید شوند و سرک‌های این روستاها نیز ساخته خواهند شد.

رییس جمهور غنی تاکید کرد که در این برنامه توازن مدنظر گرفته می‌شود و به صورت مساوی کار و سهولت‌های حمل و نقل در قریه‌های افغانستان به وجود می آید.

تامین و توزیع انرژی برق، بخش دیگر برنامه بزرگ کاریابی است. افغانستان در حال حاضر با کمبود برق مواجه است. حتا کابل پایتخت نیز این روزها برق کافی ندارد و شرکت برشنا توزیع برق را چیره بندی کرده است.

رییس جمهور افغانستان افزود، در سال جاری تمرکز اصلی او بر مسایل امنیتی بود ولی پس از این بر مسایل اقتصادی نیز تمرکز خواهد کرد. حکومت در یک سال گذشته تلاش کرده تا اعتماد جامعه جهانی را برای تمویل برنامه‌های بزرگ اقتصادی افغانستان به دست آورد و تلاش‌ها در این مورد نتایجی نیز در پی داشته است.

رییس جمهور غنی با تاکید به جلب توجه جهانی در عرصه بازسازی افزود که پس از این باید تنها به کمک های خارجی اکتفا نکرد و عایدات داخلی باید افزایش یابد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*