English | دری

Breaking News

افتتاح برنامه معلومات دهی از طریق تیلفون برای دهاقین

افتتاح برنامه معلومات دهی از طریق تیلفون برای دهاقین

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به همکاری شبکه مخابراتی روشن، برای نخستین بار روش معلومات دهی برای دهاقین را از طریق تیلفون آغاز نمود.

با استفاده از این روش دهاقین از 34 ولایت کشور با تماس به شماره 2-3-4 میتوانند در مورد شیوه های زراعت و باغداری نوین معلومات حاصل نمایند. در نخست به پرسش های دهاقین در مودر روش های کاشت و حاصل برداری گندم، پنبه و انگور معلومات داده میشود.

این خدمات، موءثر، پایدار، ارزان و بصورت مجانی برای خانواده دهاقین و باغداران صورت می گیرد و متخصصین با تجربه سکتور زراعت در تهیه آن نقش دارند.

در این سیستم پیام های ترویجی  به طور آواز در شبکه مخابراتی روشن ثبت  میشود و  دهاقین کشور میتواند که با فشار دادن دکمه معلومات مورد ضرورت خود را بدست بیاورند. تا حال در سیستم 2-3-4  بیش از 60 سوال و پیام های  تخنیکی  ثبت  و داخل سیستم  شده است.

روش ارائیه معلومات برای دهاقین از طریق تیلفون، تجربه نو میباشد که در بیش از ده کشور جهان از آن کار گرفته شده و نتایج مثبت را در پی داشته است.

در محفل افتتاح این برنامه حمد الله همدرد رئیس عمومی ترویج و انکشاف زراعت وزارت زراعت، داکتر فدا محمد پیکان معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، شریف شریفی نماینده شرکت مخابراتی روشن، کارمندان ترویج و شماری از دهاقین اشتراک داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*