English | دری

Breaking News

افتتاح اولین مرکز آموزشی نان پزی به رهبری زنان در ولایت بلخ

افتتاح اولین مرکز آموزشی نان پزی به رهبری زنان در ولایت بلخ

اولین مرکز آموزش نان پزی به رهبری زنان که مرکز به عنوان یک نانوایی و مرکز آموزشی برای کارآموزان فعالیت می کند، در ولایت بلخ افتتاح گردید.

این مرکز از طرف ادارۀ همکاری افغان – آلمان تأسیس و تمویل گردیده است و در آن بتعداد 10 زن محلی، بطور دائمی صاحب وظیفه شدند.

دکتور محمد افضل حدید، رییس شورای ولایتی بلخ گفت: “این مرکز آموزش نانوایی برای زنان، به توسعه اقتصادی پایدار و ایجاد فرصت های اقتصادی کمک خواهد کرد. این مرکز، یک فرصت بزرگ برای زنان بلخ بشمار می رود. من منتظر محصولات

این مرکز در حال حاضر به عنوان یک نانوایی تمام وقت فعالیت میکند، همچنان کورس های آموزشی نان پزی را برای تقریباً 50 کارآفرین جدید و نانوایان موجود شش ولایت چون بلخ، سمنگان، بغلان، کندز، تخار و بدخشان، ارائه می دهد. این کورس ها مهارت های فنی، شیوه های پخت و خدمات را بهبود و محصولات با کیفیت برتر را توسعه خواهند داد.

در جریان این همایش، اشتراک کنندگان فرصت داشتند تا محصولات نانوائی را تجربه، وسایل جدید مرکز را مشاهده و طرق جدید نان پزی را فراگیرند.

گفتنی است که به عنوان بخشی از همکاری افغان – آلمان، برنامه توسعه پایدار اقتصادی و اشتغال  زنجیره ارزش گندم افغانستان را با فراهم آوری تجهیزات کشاورزی و محصول گیری و ارایه آموزش فنی مربوطه، حمایت می کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*