English | دری

Breaking News

اعمار یک مرکز آموزشی فنی و حرفوی در ولایت ننگرهار

اعمار یک مرکز آموزشی فنی و حرفوی در ولایت ننگرهار

داکتر نسرین اوریاخیل وزیر کار، امور اجتماعی، شهد او معلولین در دیدار با “منپریټ وهرا” سفیر هند مقیم کابل از کارکرد ها سفیر پيشین امرسینا و در مجموع از همکاری و کمک های کشور دوست هندوستان با افغانها، اظهار قدر دانی نموده و  ابراز داشت که هم چنان سفیر جدید هندوستان مقیم کابل نیز در جلب و جذب کمک های کشورش همکار خوبی افغانها باشند.

منپرټ وهرا سفیر هند گفت: “هند و افغانستان دو کشور دوست بوده و کشور هند متعهد است که در آینده نیز مردم افغانستان را در عرصه های مختلف کمک نماید”.

وی افزود: به اساس همکاری های قبلی کشور هند این بار سه پروژه( ساختن یک مرکز آموزش فن و حرفه به ارزش بیش از ۲۷۳ هزار دالر امریکایی، فعال ساختن مرکز افغان ـ هند به ارزش ۲۸۵ هزار دالر امریکایی و انتقال مهارت های مهندسی حرفه ای برای پرسونل مهندسی وزارت) که به اثر پيشنهاد وزارت کار امور اجتماعی شهدا و معلولین که به منصه ای اجرا در می آید قبول شده و در آینده نزدیک کار های عملی آن آغاز خواهد شد.

قابل ذکر است که روی ساختن مراکز آموزشهای فنی و حرفوی در ولایت های سرحدی افغانستان، منظوری سکالرشیپ ها برای اطفال بی سرپرست و پروسه بورسیه ها برای بازمانده گان شهدا اردوی ملی نیز از جانب هر دو طرف بحث صورت گرفت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*