English | دری

Breaking News

اعمار ده باب مکتب و چهار دیوار محافظتی در ولایت بدخشان

اعمار ده باب مکتب و چهار دیوار محافظتی در ولایت بدخشان

ده باب مکتب جدید به کمک مالی 200 میلیون افغانی حکومت آلمان و چهار دیوار محافظتی دیوار های محافظتی به هزینه 71.3 میلیون افغانی در ولایت بدخشاناعمار می شوند.

ساختمان های این مکاتب توسط کارشناسان آلمانی به همکاری نزدیک خدمات ریاست زیربنایی وزارت معارف افغانستان طراحی شده اند و در مقابل زلزله مقاوم بوده و از انرژی به شکل بهینه استفاده می کنند.

چهار دیوار محافظتی بخاطر جلوگیری از تخریب سیلاب ها به طول 1.8 کیلومتر در ولسوالی فیض آباد بدخشان ساخته می شود و در حدود 50000 نفر از این دیوارها که در کنار دریای کوکچه ساخته می شود مستفید خواهند شد.

فیصل بیگزاد، والی ولایت بدخشان گفت: “از دوستی افغان-آلمان تاریخ یک قرن میگذرد. و ما از حکومت آلمان و مالیه دهندگان آلمانی بخاطر کمک به مردم بدخشان اظهار سپاس می کنیم”.

داکتر روبرت کلینکا، سر کنسول آلمان در مزارشریف گفت: “همکاری افغان-آلمان درهای بهتری بسوی افغانستان باز می کند که در آن فامیل ها در آرامش زندگی کنند و آینده بهتری برای خود بسازند. با امضا  نمودن قرار داد ساخت مکتب ها و دیوار محافظتی، ما در مسیر درست بسوی آینده قرار داریم.”

داکتر فرانک پوهل، نماینده همکاری افغان-آلمان از وزارت همکاری اقتصادی و توسعه آلمان گفت: “رمایه گزاری روی جوانان و تعلیم و تربیه مهمترین و بادوام ترین سرمایه گزاریست که می شود انجام داد”.

داکتر پترا سیدلر ریس صندوق ارتقای زیربنای منطقه ای اضافه کرد که از طریق تطبیق مشترک این پروژه با مقامات ولایتی و شرکت ها ، کارمندان دولت تجارب خوب در عرصه مدیریت پروژه های مشابه بدست می آورند.

قابل ذکر است که پروگرام های صندوق ارتقای زیربنای منطقه  توسط  وزارت همکاری اقتصادی و توسعه آلمان از طریق بانک توسعه ای KfW تمویل می شوند و با قرارداد با سرمایه گزاری مشترک اسویکو-گوپا-انتگرسیون (Sweco-GOPA-INTEGRATION) تطبیق می شوند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*