English | دری

Breaking News

اعلام برندگان نمایشگاه عکس یونسکو

اعلام برندگان نمایشگاه عکس یونسکو

نمایشگاه عکس “افغانستانی را که به آن افتخار می‌کنید به ما نشان دهید” که حدود یک ماه قبل از سوی یونسکو (سازمان علمی-فرهنگی ملل متحد) و وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کابل راه‌اندازی شده بود، روز گذشته برندگانش را معرفی کرده است.

این مسابقه به صورت بین‌المللی در دو بخش عکاسی حرفه‌ای با دوربین و موبایل برگزار شد که نهایتا از ۳۰۳۳ عکس ارسالی ۶۰ عکس توسط هیات داوران انتخاب شده و به برنده نخست ۵ هزار دالر امریکایی، به نفر دوم ۴هزار دالر امریکایی و به برنده سوم ۳ هزار دالر امریکایی تعلق گرفت.

علی حامد حق‌دوست، عکاس ایرانی، توانست در این مسابقه مقام اول را بدست آورد و مقام دوم این نمایشگاه عکاسی به رضا ساحل عکاس افغان و مقام سوم هم به محمدعلی شیدا، عکاس دیگر افغان تعلق گرفت.

مسوولان دفتر یونسکو در هنگام افتتاح این نمایشگاه در باغ بابر شهر کابل گفتند که هدف اصلی راه‌اندازی این مسابقه عکاسی، نشان دادن میراث غنی فرهنگی و طبیعی افغانستان است و یونسکو اعتقاد راسخ به ترویج و استحکام این دیدگاه دارد.

رادا اکبر از داواران این نمایشگاه می گوید که این نمایشگاه به مدت یک ماه در باغ بابر کابل ادامه داشته و پس از آن این عکس‌ها براساس تقاضای کشور سویس، در این کشور به نمایش گذاشته خواهند شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*