English | دری

Breaking News

اشتراک 500 نفر در کنفرانس “مردمی ساختن پولیس” در فیض آباد

اشتراک 500 نفر در کنفرانس “مردمی ساختن پولیس” در فیض آباد

کنفراس “مردمی ساختن پولیس” به هدف تقویت گفتگو میان مجریان قانون و شهروندان افغانستان توسط پروژه “تقویت حاکمیت قانون” که توسط  کشور آلمان تمویل می شود، در ولایت بدخشان راه اندازی شد.

 در این کنفراس حدود 500 نفر از اقشار مختلف جامعه چون اعضای شورای ولایتی، فعالان جامعه مدنی، نهاد های دولتی و خصوصی، استادان دانشگاه و رهبران مذهبی شرکت کردند.

جنرال همایون عینی، ریس آمریت “مردمی ساختن پولیس” وزارت امور داخله گفت: “هدف اصلی کنفرانس تقویت فرهنگ مشورت و همکاری میان شهروندان و نیروهای پولیس ملی است. پولیس تنها با کمک و اعتماد مردم است که می تواند وظیفه های خود را به درستی انجام دهد”.

وی افزود: “چنین برنامه ها از اهمیت زیادی برخودار است بخاطریکه می توانند زمینه گفتگو را فراهم آورده تا مردم نگرانی ها و پیشنهادهای خود را نیروهای پولیس در میان بگذارند. بناۀ وزارت امور داخله از این برنامه حمایت می کند.”

 گل محمد، معاون ولسوال بدخشان اظهار داشت: “مردم نباید از نیروهای پولیس هراس داشته باشند و این مسئله زمانی ممکن است که پولیس ما مسلکی شود”.

وی افزود که رابطه مستقیم بین مردم  و نیروهای پولیس موجب همکاری بیشتر و نیز افزایش کیفیت کارایی پولیس می شود.

همکاری افغان-آلمان در راستای بهبود رابطه بین مقامات پولیس و مردمان محل نشست های زیادی را در ولایات های شمالی کشور برگزار نموده است.

پروژه حاکمیت قانون  همکاری افغان – آلمان از سال 1382 تا کنون وزارت عدلیه افغانستان را در راستای تلاش هایش برای دسترسی شهروندان افغانستان به عدالت یاری رسانده است. این کار از طریق ظرفیت سازی کارمندان حکومت در سکتور عدلی و حمایت از دسترسی مردم به عدالت انجام می شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*