English | دری

Breaking News

اشتراک پوهنتون پولی تخنیک کابل در کنفرانس بین المللی تحقیق در قزاقستان

اشتراک پوهنتون پولی تخنیک کابل در کنفرانس بین المللی تحقیق در قزاقستان

هیئت علمی فاکولتۀ زمین شناسی و معادن پوهنتون پولی تخنیک کابل در کنفرانس علمی و عملی در آلماتی قزاقستان شرکت نموده و از پوهنتون ملی تحقیقات تخنیکی قزاقستان دیدن کرد.

در این کنفرانس بیش از 100 دانشمند از 10 کشور (عمدتا از آسیای مرکزی) برای بحث در مورد تحقیقات جدید در زمینه زمین شناسی گرد هم آمدند.

یکی از نمایندگان افغان در این کنفرانس گفت: “این کنفرانس برای ما فرصتی خواهد داد تا جهت تقویت روابط اکادمیک با دانشمندان کشورهای مختلف ارتباط داشته باشیم.”

دانشمندان افغان در برنامه های مختلف دیگر که توسط همتایان قزاقشان تنظیم گردیده بود، اشتراک ورزیدند که طی آن  با نمایندگان بلند پایه پوهنتون ملی تحقیقات تخنیکی قزاقستان دیدار و از لابراتوار های اکادمیک آن بازدید نمودند.

 برنامه اکادمیک استخراج معادن افغانستان یک برنامه ادارۀ همکاری افغان-آلمان بوده که پوهنتون پولی تخنیک کابل را در ایجاد روابط با پوهنتون های خارجی و ادغام در جامعه اکادمیک، حمایت می کند.

موضوع اصلی همه جلسات، همکاری آینده پوهنتون ملی تحقیقات تخنیکی قزاقستان و پوهنتون پولی تخنیک کابل بود که بر ایجاد فرصت برای محصلان افغان تاکید داشتند تا در دوره های آموزشی و کارآموزی در قزاقستان شرکت نمایند.

گفتنی است که برنامه آموزش علمی استخراج معادن افغانستان، قصد دارد تا سکتور معادن افغان را با ارائه آموزش اکادمیک استخراج معادن بهبود بخشد تا بتواند در زمینه بهره برداری کامل از پتانسیل بخش استخراج معادن افغانستان، کمک کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*