English | دری

Breaking News

اشتراک وزیر تجارت وصنایع در يازدهمين کنفرانس وزرای عضو سازمان تجارت جهانی در آرژانتین

اشتراک وزیر تجارت وصنایع در يازدهمين کنفرانس وزرای عضو سازمان تجارت جهانی در آرژانتین

وزیر تجارت وصنایع کشور در يازدهمين کنفرانس وزرای عضو سازمان تجارت جهانی و مراسم افتتاحیه و پنل گروپ جی 7+ این سازمان در آرژانتین شرکت نمود.

گروپ جی 7+ یک بخش از گروه های کاری سازمان تجارت جهانی می باشد که در سال 2010 میلادی با عضویت 20 کشور کمتر توسعه یافته جهان به هدف بهبود وضعیت اقتصادی و تجارتی کشورهای پس از جنگ و یا پس از بحران، تاسیس شده است که شامل کشورهای آفریقایی، امریکای لاتین، آسیایی به شمول افغانستان می باشد.

همایون رسا وزیر تجارت و صنایع که در این مراسم گفت که افغانستان به عنوان یک عضو تازه وارد در سازمان تجارت جهانی معتقد است که عضویت در این سازمان پایه یی برای ایجاد یک سیستم که باعث رشد اقتصادی فراگیر، جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد محیطی متمرکز بر افزایش تجارت بین المللی می گردد.

وزیر تجارت وصنایع افزود: من امیدوارم که جلسه و بحث امروز ما به بهبود بیشتر سیستم تجارت جهانی و تسهیل ادغام اقتصادهای پس از جنگ و شکننده به سیستم تجارت چند جانبه از طریق اصلاحات مربوط به عضویت در سازمان تجارت جهانی کمک کند.

وی در پنل این گروه حضور یافته و گفت: گروه جی 7+ سازمات تجارتی جهانی دو هدف کلی در دست اجرا دارد که اولی آن تسهیل ادغام اقتصادهای پس از جنگ و شکننده به سیستم تجارت چندجانبه از طریق اصلاحات مربوط به عضویت در این سازمان که از جمله ایجاد چارچوب های سیاست گذاری اقتصادی و تجاری، ارتقاء شفافیت و حکومتداری خوب می باشد.

وزیر تجارت گفت: در این راستا، ما معتقدیم که مقررات اجرایی سازمان تجارت جهانی، یک چارچوب قانونی قابل پیش بینی و پایدار برای کشورهای توسعه نیافته را فراهم می کند که از اهداف مهم اقتصادی ملی مانند دستیابی به رشد پایدار، ارتقاء صنعت فناوری پیشرفته، جذب سرمایه گذاری خارجی، بالا بردن استانداردهای زندگی و حمایت از منافع تجارت ملی کشورها می باشد.

در این ي کنفرانس روّساى هشت كشور امريكای لاتين، بيش از صدو پنجاه وزراى تجارت كشورهاى عضو و در حدود پنج هزار اشتراك كننده از بخش هاى حكومتى، غيرحكومتى، نمايندگان بخش خصوصى، جامعه مدنى و رسانه يی كشورهای عضوء اين سازمان اشتراک نموده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*