English | دری

Breaking News

اشتراک هیئت افغانی در کنوانسیون بین المللی، نمایشگاه تجارتی و تبادل تجارب سرمایه گذاران در کانادا

اشتراک هیئت افغانی در کنوانسیون بین المللی، نمایشگاه تجارتی و تبادل تجارب سرمایه گذاران در کانادا

یک هیئت وزارت معادن و پترولیم کشور به منظور رشد بین المللی سکتور استخراج، در کنوانسیون بین المللی انجمن آینده نگران و توسعه دهندگان کانادا، نمایشگاه تجارتی و تبادل تجارب سرمایه گذاران سال ۲۰۱۸ در  شهر تورنتوی کانادا اشتراک نمود.

در طول کنوانسیون مذکور کارمندان ارشد و کارشناسان وزارت معادن و پترولیم افغانستان نرگس نهان، سرپرست آن وزارت را همراهی نمودند.

در کنوانسیون مذکور هیئت افغانی توجه خویش را به تشویق سرمایه گذاری خصوصی در سکتور استخراج افغانستان و دانستن آخرین دانش تخنیکی، فنون، محصولات، خدمات و حوزه های صلاحیت استخراج معادن متمرکز ساخت.

افغانستان از لحاظ منابع منرالی از قبیل مس، آهن، طلا، لیتیوم، خاک نادر و کوبالت غنی می باشد. بر مبنای تخمین وزارت معادن و پترولیم کشور این منابع دارای ارزش یک تریلیون دالر امریکایی می باشد که پوتنسیال کلانی را برای افزایش رشد اقتصادی، ایجاد عواید مزید و ایجاد ۱۰٬۰۰۰ الی ۱۴٬۰۰۰ محل کار اضافی در افغانستان فراهم می کند.

کنوانسیون بین المللی، نمایشگاه تجارتی و تبادل تجارب سرمایه گذاران یک گردهمایی مهم سالانه پیرامون تفحصات منرال به شمار می آید که بیش از ۱٬۰۰۰ برگزارکننده، ۳۸٬۰۰۰ سرمایه گذار، و ۲۴٬۰۰۰ اشتراک کننده از ۱۳۰ کشور در آن اشتراک می ورزند.

از سوی دیگر جلسات تخنیکی، کورسهای قصیرالمدت و گردهماییهای شبکه سازی در طول این کنوانسیون دایر می گردند که دیروز آخرین روز کورس آموزشی بازرسان معادن در کابل بود.

۱۸ تن بازرس اکنون می توانند بارزسیهای ساحوی را به گونۀ درست انجام دهند و امتحان کنند که آیا فعالیتهای استخراجی در تطابق به نورمها، موازین و مقررات وزارت معادن و پترولیم است یا خیر.

همچنان آنها می توانند ارزیابی نمایند که آیا احجام استخراج شده با ارزشهای که در قراردادهای مربوط موافقه شده است، تطابق دارد یا خیر. این امر پرداخت صحیح مالیات و محصول را تأمین نموده عواید مالیاتی دولت افغانستان را بلند می برد.

قابل ذکر است که کنوانسیون مذکور به تاریخ ۴ مارچ آغاز و امروز به پایان رسید که برنامۀ همکاری افغان-آلمان برای تقویت حکومتداری خوب در سکتور استخراج افغانستان این اقدام را تمویل نمود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*