English | دری

Breaking News

اشتراک شرکت های افغان در نمایشگاه بین المللی فروش نوروزی تاجیکستان

اشتراک شرکت های افغان در نمایشگاه بین المللی فروش نوروزی تاجیکستان

37 شرکت افغان از سکتورهای قالین، میوه خشک، محصولات غذایی، نوشابه، مرمر، زعفران، مواد ساختمانی، پوشاک، صنایع دستی و صنایع چرم در نمایشگاه بین المللی فروش نوروزی تاجیکستان که از تاریخ 19 الی 23 حوت 1393 در قصر باربد شهر دوشنبه برگزار شد، اشتراک نمودند.

این نمایشگاه توسط شرکت برگزاری و مدیریت نمایشگاهی سروش و با حمایت اتاق تجارت و صنایع افغانستان، اتاق تجارت و صنایع تاجیکستان و همچنان حکومت جمهوری تاجیکستان دایر شد.

این نمایشگاه فرصت طلایی برای جامعه تجاری و همچنان حکومت های دو کشور فراهم می آورد تا سطح روابط تجارتی دو کشور را گسترش دهند و در جهت توسعه فرصت های جدید سرمایه گذاری در کشور بکوشند.

اتاق تجارت و صنایع افغانستان به این باور است که برگزاری همچو محافل اقتصادی در کشورهای منطقه در جهت یکپارچگی اقتصادی در منطقه در راستای کاهش فقر و بیکاری و همچنان تامین امنیت و ثبات در منطقه، بسیار حایز اهمیت است.

از سال 2009 که برای اولین بار بعد از فروپاشی رژیم طالبان، شرکت های افغان در نمایشگاه های اقتصای در تاجیکستان اشتراک ورزیده اند، تجارت دو جانبه افغانستان و تاجیکستان به طور فزاینده ای افزایش یافته است. ما امیدوار هستیم تا شاهد گسترش هر چه بیشتر تجارت بین دو کشور بعد از الحاق تاجیکستان به قرارداد ترانزیتی افغانستان و پاکستان، باشیم.

از جانب سکتور خصوصی کشور، اتاق از شرکت برگزاری و مدیریت نمایشگاهی سروش و اتاق تجارت و صنایع تاجیکستان و همچنان حکومت جمهوری تاجیکستان به خاطر برگزاری نمایشگاه مذکور اظهار سپاس می نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*