English | دری

استفاده از محصولات داخلی زمینه را برای رشد اقتصادی کشور فراهم می سازد

استفاده از محصولات داخلی زمینه را برای رشد اقتصادی کشور فراهم می سازد

imagesسکتور های تولیدی و صنعتی داخلی افغانستان برای ادامه فعالیت های اقتصادی خویش به حمایت جدی مردم و دولت افغانستان نیاز دارند.

در طی چند سال اخیر با بهتر شدن وضع سیاسی تغییرات مثبت در وضعیت اقتصادی کشور نیز بوجود آمد و در افغانستان زمینه برای فعالیت شرکت های تولیدی مساعد گردید.

در پهلوی سایر بخش های تولیدی شرکت های تولیدی مواد غذایی چندین فارم تولیدی گوشت و تخم مرغ در ولایات مختلف کشور تأسیس گردید و تعدادی از این فارم ها توانستند به فعالیت خویش ادامه بدهند و تعدادی به دلایل مختلف و از جمله رقابت نا سالم تولیدات وارداتی نتوانستند به فعالیت خویش ادامه بدهند.

فارم پرند یکی از این فارم ها می باشد که با وجود چالش های مختلف توانسته در به فعالیت خویش در بازار افغانستان ادامه بدهد، اما مسوولین این فارم خواستار حمایت مردم از تولیدات این فارم می باشد.

مسوولین این فارم می گویند که ما محصولات معیاری را به بازار عرضه می نماییم و خواست ما از مردم افغانستان این است که از محصولات معیاری که در داخل کشور تولید می شوند استفاده نمایند تا از یک طرف محصولات داخلی حمایت شود و بتواند با محصولات وارداتی رقابت نماید و از طرف دیگر با خرید محصولات داخلی زمینه ی کار برای افغان ها مساعد می گردد و زمینه را برای رشد اقتصادی افغانستان مساعد می سازد.

مسوولین وزارت زراعت نیز وعده همکاری و حمایت را از فارم های داخلی می دهند و می گویند که سعی ما این است تا تسهیلات بیشتر را برای دارندگان فارم های داخلی فراهم نماییم تا آنها بتوانند با محصولات غذایی وارداتی رقابت نمایند.

کارشناسان عرصه اقتصادی نیز حمایت تولیدات و محصولات داخلی را یک راهکار ضروری برای دولت عنوان می نمایند و حمایت بخش سکتور های تولید مواد غذایی داخلی را بخاطر مصئونیت غذایی و اهمیت اقتصادی آن قابل اهمیت میدانند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*