English | دری

اساس گذاری نخستین خوابگاه بانوان در دانشگاه هرات

اساس گذاری نخستین خوابگاه بانوان در دانشگاه هرات

Herat Universityنخستین خوابگاه بانوان در دانشگاه هرات در غرب کشور امروز توسط محمد عثمان بابری معین وزارت تحصیلات عالی کشور و سرقونسل ایالات متحده امریکار دراین ولایت اساس گذاری شد.

مقامات در هرات میگویند: ساختمان این خوابگاه بانوان در دانشگاه هرات در مساحت بیست و پنج جریب زمین ریاست شهرداری هرات در یک سال و شش ماه آینده اعمار خواهد شد. که با اکمال این پروژه دانشگاه هرات برای بار نخست صاحب خوابگاه بانوان میشود.

به گفته محمد عثمان بابری معین علمی وزارت تحصیلات عالی کشور این ساختمان به ظرفیت بیش از سه صد دانشجو به صورت معیاری اعمار خواهد گردید.

هزینه ساخت این خوابگاه در غرب کشور بالغ بر پنج میلیون دالر امریکایی میشود که از سوی ایالات متحده امریکاه پرداخته میشود.

 چنین پروژه های برای مردم افغانستان و به خصوص دانشجویان با اهمیت مییباشد سرقونسل ایالات متحده امریکا با اشاره به این مطلب گفت کشورش در خصوص تحصیلات عالی از جمله خانم ها و دختر خانم ها را در افغانستان حمایت می نماید

عبدالظاهر محتسب زاده رییس دانشگاه هرات میگوید: در دانشگاه هرات حدود دوازده هزار محصل مصروف آموزش است که بیش از چهل درصد آنان را بانوان تشکیل میدهد، که باساخت این خوابگا مشکلات پنجصد تن از محصلین این دانشگاه را  از ناحیه لیلیه حل می نماید.

گفتنی است که دانشگاه هرات بعد از کابل دومین دانشگاه است که تهاجم بیشتر دختران در آن دیده میشود و دومین مرکز امکادمیک در کشور به شمار میرود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*