English | دری

ارزش سرمایه گذاری جهانی در بخش I T در سال 2014 به 3.8 تریلیون دالر رسید

ارزش سرمایه گذاری جهانی در بخش I T در سال 2014 به 3.8 تریلیون دالر رسید

big-dataبیشترین سرمایه‌ گذاری در بخش خدمات مخابراتی انجام میشود و ارزش این بازار در سال ۲۰۱۴ با ۱.۳ درصد رشد به 1.655 تریلیون دالر میرسد.

این روزها بیش از گذشته نشانه‌هایی از بهبود اقتصاد جهانی دیده میشود و شرکت تحقیقاتی گارتنر نیز بر همین اساس اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی ارزش بازار جهانی تکنالوژی معلوماتی نسبت به سال گذشته با رشد ۳.۲ درصدی به ۳.۸ تریلیون دالر میرسد.

به گزارش از رایورز، بخش دستگاه‌های الکترونیکی که شامل کمپیوتر‌های شخصی، دستگاه‌های فوق‌همراه، تلفون‌های همراه و تبلت‌ها میشود پس از یک دوره رکورد بار دیگر به سود دهی میرسد و پیش ‌بینی شده است که میزان پرداخت پول در آن به نسبت سال ۲۰۱۳ میلادی ۴.۴ درصد رشد میکند تا در مجموع این بازار ارزشی بالغ بر ۶۸۹ میلیارد دالر داشته باشد.

با این وجود گفته شده تعداد کاربرانی که از کمپیوتر‌های شخصی معمولی استفاده میکنند همچنان رو به کاهش است و استفاده کننده گان جهانی ترجیح میدهند دستگاه‌های فوق همراه و نوت‌ بوک‌ها را کنار بگذارند و در مقابل از تبلت‌ها و دیگر دستگاه‌های جایگزین استفاده کنند.

در بخش مراکز داده نیز پیش‌ بینی شده است که شرکت‌ها و سازمان‌ها طی سال ۲۰۱۴ میلادی سرمایه‌گذاری خود را ۲.۳ درصد افزایش دهند و در مجموع ۱۴۳ میلیارد دالر در این زمینه پول پرداخت کنند.

در این بخش تجهیزات شبکه‌ های سازمانی، خدمات پردازش ابری و ابزارهای سازمانی موبایلی بیشترین محبوبیت را دارند و سیستم‌های مجازی سازی نیز در رتبه بعدی قرار میگیرند.

در بخش نرم ‌افزارهای سازمانی پیش‌ بینی شده است که میزان سرمایه ‌گذاری نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی با رشد ۴.۶ درصدی به ۹۶۴ میلیارد دالر برسد.

اما بیشترین سرمایه ‌گذاری طی سال جاری میلادی در بخش خدمات مخابراتی انجام میشود و گفته شده است که ارزش این بازار در سال ۲۰۱۴ میلادی با رشد ۱.۳ درصدی نسبت به سال قبل ۱.۶۵۵ تریلیون دالر محاسبه میشود.

در این بخش درآمد بازار خدمات خطوط ثابت تلفون همچنان کاهش میابد و خدمات موبایلی سریعتر از قبل رشد میکنند.

این بازار طی سال جاری میلادی به شدت تحت تاثیر سیستم‌های تلفون اینترنتی(VoIP) قرار میگیرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
I Tتکنالوژی معلوماتی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*