English | دری

Breaking News

ارایه دستاوردهای سه ساله کمیسیون تدارکات ملی

ارایه دستاوردهای سه ساله کمیسیون تدارکات ملی

مسوولان اداره تدارکات ملی دستاوردهای سه ساله کمیسیون تدارکات ملی را در یک نشست خبری به روز دوشنبه، 3 میزان به رسانه ها ارایه کرد.

سهیل کاکر، سرپرست اداره تدارکات ملی گفت: ” از آغاز فعالیت این اداره، بیشتر از 2هزار و 700 پروژه بزرگ از سوی کمیسیون تدارکات ملی بررسی و از این میان به تعداد 2330 پروژه آن به ارزش 380 میلیارد افغانی منظور شده است”.

سرپرست اداره تدارکات ملی اظهار داشت: اداره تدارکات ملی، منحیث دارالانشای کمیسیون تدارکات ملی در چارچوب قانون از سه سال به این سو فعالیت خویش را آغاز نموده و دستاوردهایی نیز داشته است.

وی افزود که قانونمندی، موثریت، شفافیت و حسابدهی از اهداف عمده حکومت بوده و از همین رو، اصلاحات در پروسه تدارکات با نافذ شدن قانون تدارکات، ایجاد کمیسیون تدارکات ملی، اداره تدارکات ملی و ادارات تدارکاتی و هم چنین، تعدیل و تدوین برخی طرزالعمل های تدارکاتی آغاز گردید.

به گفته سرپرست اداره تدارکات ملی، نظارت و بررسی های کمیسیون تدارکات ملی سبب شد تا بیش از 18 میلیارد افغانی در بودجه حکومت صرفه جویی شود و از حیف ومیل شدن 50 میلیارد افغانی در قراردادها جلوگیری به عمل آید.

گفته می شود که نظارت و بررسی کمیسیون تدارکات ملی سبب شده است تا 137 شرکت که به تخلف از قانون در پروسه تدارکات متهم شده بودند، شامل لیست سیاه شوند و از شرکت در پروسه داوطلبی محروم شوند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*