English | دری

Breaking News

ادامه همکاری‌های مشترک با قزاقستان در عرصه‌های مختلف

ادامه همکاری‌های مشترک با قزاقستان در عرصه‌های مختلف

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان با ایرلان ادریسوف وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان دیدار نموده و در باره رشد و تقویه همکاری‌های مشترک، مبارزه با تروریزم و روابط منطقه‌ای افغانستان و قزاقستان بحث و تبادل نظر کردند.

ادریسوف، وزیر امور خارجه قزاقستان از حمایت افغانستان از عضویت قزاقستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد قدردانی نموده و گفت که برای تشکری و چگونگی استفاده بهینه از  عضویت این کشور در شورای امنیت سازمان ملل به نفع منطقه به افغانستان آمده و از کشورهای دیگر نیز دیدار می‌کند.

وزیر امور خارجه قزاقستان افزود که کشورش مصمم است با مشوره و هماهنگی کشورهای دوست و منطقه از حضور این کشور در شورای امنیت به نفع امنیت،‌ توجه به زیرساختارها و توسعه استفاده شود.

دکتور عبدالله عبدالله، رئيس اجرائیه کشور قزاقستان را از دوستان و متحدان نزدیک منطقه‌ای افغانستان خوانده و سطح همکاری‌ها و دادوستدهای تجارتی میان دو کشور را رضایت بخش خواند.

رئيس اجرائیه گفت: در سفر اخیرم برای اشتراک در نشست سران حکومت‌های عضو سازمان شانگهای در بشکیک با نخست وزیر قزاقستان ملاقات کردم و در باره روابط و همکاری‌ها میان دو کشور به تفصیل صحبت کردیم.

رئيس اجرائیه تاکید کرد که همکاری میان دو کشور در سطوح مختلف ادامه میابد و نماینده ما در سازمان ملل در هماهنگی با نماینده شما در این عرصه به صورت مشترک کار و فعالیت می‌کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*