English | دری

ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا برنامه توانمند سازی زنان را تمویل می نماید

ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا برنامه توانمند سازی زنان را تمویل می نماید

ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا (USAID) به روز پنج شنبه اعلام نمود که یک برنامه بزرگ توانمند سازی زنان را در افغانستان تمویل می نماید.USAID

ترویج مساوات جنسیتی در برنامه های ملی دارای اولویت (ترویج) تلاش می نماید تا فرصت ها را برای هزاران زن افغان افزایش دهد تا آنها در بخش های سیاسی، خصوصی و جامعه مدنی در سطح رهبری قرار گیرند.

برنامه های ارتقایی طی پنج سال مدت زمان این برنامه به 75000 زنان جوان افغان کمک می نماید تا در بخش های کاری شان به سطح رهبری برسند. ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا در برنامه های ارتقایی مبلغ 216 میلیون دالر را فرا هم میسازد، و احتمالاً سایر کشور های تمویل کننده با کمک مبلغ 200 میلیون دالر اضافی در این برنامه ها سهیم گردند.

هدف اصلی برنامه های ارتقایی عبارت از تقویت پیشرفت های افغانستان با افزایش مشارکت زنان در اقتصاد، کمک به زنان برای کسب مهارت ها در بخش های تجارت و مدیریت، حمایت از گروه های مدافع حقوق زنان و افزایش تعداد زنان در پوست های مهم وکلیدی در حکومت افغانستان میباشد.

بل همینک، رئیس این برنامه گفت “جوانان افغانستان آینده سازان کشور شان اند، و هدف ما زنان جوان است که در این برنامه شرکت نموده تا در آینده در سطح رهبری همه بخش ها در جامعه افغانستان قرار گیرند.”
برنامه ارتقایی در مشاورت با حکومت افغانستان، جامعه مدنی، و سکتور خصوصی طرح گردیده است. این برنامه در مشارکت با حکومت افغانستان و کنسرسیوم مؤسسات افغانی تطبیق خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*