English | دری

Breaking News

اداره ثبت احوال و نفوس ولسوالی امام صاحب ولایت کندزبا کمک آلمان بازسازی گردید

اداره ثبت احوال و نفوس ولسوالی امام صاحب ولایت کندزبا کمک آلمان بازسازی گردید

اداره ثبت احوال و نفوس ولسوالی امام صاحب ولایت کندز، با استفاده از کمک یک میلیون افغانی دولت آلمان، اکنون بازسازی شده است و از تجهیزات جدیدِ نگهداری و ذخیره اسناد، بهره می برد. محمد خان، مدیر این اداره در مراسمی که به مناسبت آغاز بکارگیری تجهیزات تازه برپا شده بود، خطاب به حضار  گفت: «کندز، از آلمان به خاطر نوسازی و فراهم آوری این تجهیزات تشکر می کند. این سیستم مدرن برای نگهداری اسناد، کار را برای کارکنان اداره ثبت احوال و نفوس به مراتب آسان تر کرده است. به این ترتیب،‌ ما اکنون می توانیم، خدمات بموقع و مطمئنی را برای شهروندان ارائه نماییم. بهتر از همه، این که ما اکنون محیطی راحت با چوکی هایی مناسب را برای مراجعین خویش داریم.»

تجهیزات جدید شامل الماری و دوسیه برای نگهداری اسناد می باشد. تعمیر آن اداره که سه سال قبل آسیب دیده بود، نیز نوسازی شده است. اندیشة نوسازی و تجهیز اداره ثبت احوال و نفوس ولسوالی امام صاحب،‌ پس از آن مطرح شد که کارمندان این نهاد دریافتند، نمی توانند بوسیله ابزارها و وسایل فرسوده و غیرقابل استفاده،‌ خدمات خوبی را به شهروندان ارائه کنند. آنها همچنین نگران از بین رفتن هزاران سند به دلیل فقدان آرشیف استندرد بودند. این اداره، یک نهاد کلیدی در امر نگهداری اسناد محرم می باشد. با بهره برداری از تجهیزات تازه در اداره ثبت احوال و نفوس امام صاحب، مردم این منطقه می توانند به سادگی تذکره بگیرند. مسئولیت برنامه ریزی و اجرای پروژه یادشده، مشترکا به عهده اداره ثبت احوال و نفوس و نیز کمیته انکشاف ولسوالی بود. تجهیز و نوسازی این اداره، در مجموع 1.04 میلیون افغانی هزینه در بر داشت که توسط دولت آلمان تامین گردید.

به علت کمبود تجهیزات و وسایل مناسب، اداره ثبت احوال و نفوس در ولسوالی امام صاحب با دشواری های بسیاری در مدیریت و پیشبرد امور روزمره خویش مواجه بود. نبود سیستم آرشیف استندرد برای حفاظت از اسناد محرم و ضروری شهروندان، یافتن معلومات قبلی در مورد شهروندان را دشوار کرده بود. همچنین بدون میز و چوکی و سرپناه درست، کارکنان و نیز مراجعین با چالش های فراوانی روبرو بودند. فضای جدید و سیستم های تازه، اکنون کمک شایانی به بهتر شدن ارائه خدمات به شهروندان می کند.

صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) توسط Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH به عنوان بخشی از همکاری آلمان با افغانستان اجرا می شود. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، حمایت هایی را به منظور توسعه اقتصادی، در شش ولایت شمالی افغانستان، در دو سطح ولایت و ولسوالی فراهم می نماید. در عین حال، این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را در سطح محلی تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*