English | دری

احتمال حمله نظامی بر سوریه نرخ دالر را در ایران بالا برد

احتمال حمله نظامی بر سوریه نرخ دالر را در ایران بالا برد

image_news_9785

بالا گرفتن احتمال حمله امریکا و متحدانش بر سوریه نرخ اسعار خارجی بخصوص دالر در ایران بالارفت

نرخ دالر امریکا که در روز 6 سنبله در بازار های ایران مبلغ 3150 تومان بود امروز 7 سنبله (29 اگست) به 3280 تومان رسیده است در مدت یک روز بیش از 4.2 درصد قیمت نرخ دالر در ایران بالا رفته است.

همچنان نرخ نفت خام در بازار های دنیا نیز به شکل چشمگیری عوج گرفته است در مدت یک روز بهای نفت 3 درصد در هر بشکه نفت افزایش یافته است.

سوریه که صادر کننده بیشتر نفت خام در دنیا نیست اما سوء ذهن های احتمالی حمله نظامی در این کشور و نا آرامی ها در شرق میانه بازار نفت را دوچار تحولات شگرف کرده است.

اگر چه تا هنوز قیمت نفت در دنیا فاصله فراوان با ثبت رکورد تاریخی 145 دالر در سال 2007 دارد.

بر علاوه دالر در ایران تمامی ارزهای بیرونی به شکل چشمگیری بالا رفته است قیمت پوند انگلیسی مبلغ 200 تومان افزایش به 5040 تومان رسیده وقیمت یورو هم مبلغ 180  تومان افزایش یافته که 4350 تومان تبادله میشود.

افزون بر بازار اسعار خارجی قیمت سهام و اوراق با ارزش در ایران نیز بخاطر بالا گرفتن احتمال حمله به سوریه دوچار تغیرات بیشتری شده است سهام یک روز از 60000به 58800 کاهش یافته است.

سقوط چشمگیر مشخصات سهام در بازار ایران ناشی از پایین آمدن ارزش شهام شرکت های وابسته به کالا های تأمینات اجتماعی بوده است که به تغییر مدیریت این سازمان نسبت داده میشود.

بازار سهام در تمام جهان نیز شاهد پایین آمدن شاخص های خود هستند، سهام شرکت های هوایی از جمله سهم های است که نرخ شان به شکل قابل احساس افت کرده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*