English | دری

آژانس انرژی بین المللی: صادرات نفت 20 درصد افزایش یافته است

آژانس انرژی بین المللی: صادرات نفت 20 درصد افزایش یافته است

Iranآژانس جهانی انرژی گفته است که میزان صادرات نفت خام ایران در این اواخر فزایش 20 درصدی داشته است.

در تازه ترین گزارش ماهوار آژانس جهانی انرژی آمده است که میزان صادرات نفت خام ایران به 180 هزار بشکه افزایش در روز نسبت به ماهای اگست وسپتمبر دست یافته است.

آژانس جهانی انرژی که یک نهاد معتبر درجهان میباشد، درعرصه مشاوره واردات نفت برای کشور های صنعتی همکار است می نویسد، میزان صادرات نفت ایران درماه سپتمبر روزانه یک میلیون و 170 هزار بشکه بوده.

گزارش افزایش نفت ایران که در وبسایت رسمی این آژانس به دست نشر سپرده شده بود، علت افزایش صادرات نفت خام ایران را واردات بیشتر نفت توسط کشور های هند و چین در ماه گذشته عنوان نموده است.

واردات نفتی چین از ایران در ماه گذشته 555 هزار بشکه نفت بوده که بالا ترین رقم واردات را در چهارماه گذشته داشته است. و واردات نفتی هند از ایران در همین نقطه زمانی روزانه 265 هزار بشکه بود که این بلند ترین رقم افزایش نفت ازایران توسط هند از ابتدای سال جاری میلادی بوده است.

در این حال خبر گزاری رویترز مینویسد عده کمی از ناظران بر این عقیده اند که تحریم ها بر صادرات نفت ایران به زودی برداشته شود. و بسیاری از آن ها پیش بینی می نمایند که روند لغو تحریم ها های نفتی ایران میتواند طولانی تر از حد انتظار باشد.

به در نظر داشت افزایش صادرات نفت ایران این آژانس گفته است. میزان تولیدات نفت ایران در ماه سپتمبر نسبت به یک ماه پیش از آن تا 100 هزار بشکه کاهش داشته است و به رقم دو میلیون و پنجصد و هشتاد هزار بشکه در روز افت نموده است.

سازمان کشور های مصادره نفت( اوپک ) در گزارش ماهانه  روز پنچشنبه 18 میزان خودرا منتشر نمود که اما بر خلاف آژانس بین المللی انرژی بود، بررسی های اوپک حاکی از آن است که تولید نفت ایران در ماه گذشته حتی 6400 بشکه در روز افزایش یافته و به دو میلیون وهفتصد هزار بشکه در روز رسیده است

سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، نیز پنجشنبه، ۱۸ مهرماه گزارش ماهانه خود را منتشر کرد، اما برخلاف آژانس بین|المللی انرژی، ارزیابی اوپک حاکی است که “تولید نفت ایران” در ماه گذشته حتی ۶۴۰۰ بشکه در روز افزایش یافته و به۲ میلیون و هفتصدهزار بشکه در روز رسیده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*