English | دری

Breaking News

آموزش بازرسان معدن در بارۀ معیار های محیطی، صحت و امنیت در ایران

آموزش بازرسان معدن در بارۀ معیار های محیطی، صحت و امنیت در ایران

با کمک همکاری افغان-آلمان 10 تن از کارمندان بخش تفتیش معادن وزارت معادن و پترولیم افغانستان، پس از اتمام موفقانه یک دوره آموزش دو هفته در مورد معیار های زیست محیطی، صحت و امنیت در کرمان- ایران، تصدیق نامه های شان را بدست آوردند.

محمد علی، ریس اداره تفتیش وزارت معادن گفت: “تفتیش فعالیت های معدن کاری از نظرمعیارهای محیطی، صحت و امنیت مخصوصا در سطح ولایات از اهمیت ويژه برخوردار اند.”

امیر شاه امیر، یک تن از بازرسان معدن گفت: “من معلومات کافی در بارۀ آلوده کننده های  زیست محیطی که در استخراج معادن به شکل روباز اتفاق میافتد، نداشتم. و نه در مورد ارتباط آنها با خط تولید مس چیز می دانستم.”

 مرتضی وحیدی یکی دیگر از بازرسان وزارت معادن و پترولیم اضافه کرد: ” حالا من می توانم تفتیش و ارزیابی بهتری نسبت به فعالیت های مربوط به معدن باالاخص مسئله های مربوط به محیط زیست مس عینک داشته باشم. معلومات و مهارت های که من طی این برنامه در بارۀ معیارهای صحی و امنیتی فراگرفتم، می توانند در کاهش حادثه های معدن کاری مفید واقع شوند.  “

این برنامه شامل بازدید از جاری شدن آب زهری و آلودگی آب و هوا در مسیر تولید استخراج معدن مس سرچشمه در کرمان بود. سپس بازدیدگنندگان در بارۀ خطرهای آلودگی محیط زست در خط تولید معدن زغال سنگ پـدونا در کرمان اطلاعات لازم بدست آوردند.

برنامه مذکور توسط سازمان زمین شناسی ایران و سازمان مهندسان معدن ایران و به کمک مالی همکاری افغان-آلمان از طریق پروژه “تقویت حکومت داری  خوب در بخش استخراج معادن در افغانستان” برگزار گردیده بود.

پروژه “تقویت حکومت داری خوب در بخش استخراج در افغانستان” به استراتژی انکشاف ملی افغانستان و نیز برنامه ملی تعالی صنایع استخراجی یاری می رساند که بیشتر این فعالیت ها شامل فراهم آوری حمایت استراتژیک برای وزارت معادن و پترولیم، و ارتقای ظرفیت کارکنان آن وزارت و ریاست های آن در ولایات، و ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان می باشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*