English | دری

Breaking News

آماده گی حکومت افغانستان برای اجلاس کشورهای کمک کننده

آماده گی حکومت افغانستان برای اجلاس کشورهای کمک کننده

روز گذشته جلسه در ارگ ریاست جمهوری تحت ریاست رییس جمهور غنی برای صحبت و بحث  روی آجندای اجلاس آینده مقامات کشورهای کمک کننده به افغانستان دایر گردید.در این اجلاس که در آیندۀ نزدیک دایر می شود، بیشتر روی تقویت سکتور اقتصادی افغانستان تمرکز صورت خواهد گرفت.

طبق اعلامیه ریاست جمهوری افغانستان، در جلسه دیروز روی چالش های موجود مالی، مساله خودکفایی افغانستان، نقش سکتور خصوصی در بهبود اقتصاد، اصلاحات در امور حکومت داری و سیستم قضایی، سکتور بانکداری و همچنان روی پیام های که قرار است از سوی حکومت افغانستان به کشورهای کمک کننده در بخش های معادن، تجارت، انکشاف و حکومتداری محلی داده شود، صحبت شد.

رییس جمهور غنی با پذیرفتن مشکلات موجود در بخش های مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر، فساد اداری و غیره گفت که حکومت وحدت ملی برای حل این مشکلات، برنامه های مشخص را بر اساس شفافیت و حساب دهی، روی دست دارد.

حکومت افغانستان مبارزه با فساد را از اولویت های کاری اش خوانده و از آغاز کارش در ماه سپتمبر سال گذشته به اینسو، اقداماتی هم در زمینه کرده است. اجلاس کشور های کمک کننده به افغانستان در حالی دایر می شود که جامعه بین المللی نگرانی جدی اش را در گذشته از فساد موجود و حیف و میل کمک ها در افغانستان ابراز داشته و از حکومت جدید افغانستان خواسته است در زمینه اقدامات لازم کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*