English | دری

Breaking News

آماده گی بامیان برای برگزاری جشنواره فرهنگی سارک

آماده گی بامیان برای برگزاری جشنواره فرهنگی سارک

طاهر زهیر والی بامیان به خبرنگاران گفته است که، تمام آمادگی ها برای برگزاری جشنواره فرهنگی سارک گرفته شده و بامیان شاهد برگزاری بخش دوم این برنامه خواهد بود، که از لحاظ فرهنگی و اقتصادی اهمیت زیادی دارد.

قرار است جشنواره فرهنگی سارک روز دوشنبه، 2 سنبله سال جاری با برنامه های از قبیل: نمایشگاه غذاهای محلی، موسیقی، و بازدید از کمپ هنری سارک، نمایشگاه صنایع دستی، مناطق طبیعی و تاریخی بامیان برگزار شود .

کبیر دادرس رئیس اطلاعات و فرهنگ بامیان در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت، در حدود ۳۰ نفر از کشورهای عضو سارک به شمول تعداد زیادی از سیاحان داخلی و مردم نیز در این جشنواره فرهنگی شرکت خواهند داشت.

آمر امنیت فرماندهی پلیس بامیان جناب محمدعلی لگزی اظهار داشت که تمام تدابیر امنیتی برای برگزاری این جشنواره گرفته شده و وی از تامین امنیت و مصونیت این جشنواره به مردم اطمینان داد.

بامیان از سوی اتحادیه همکاریهای منطقه ای جنوب آسیا (SAARC) ، در سال ۲۰۱۴ میلادی بعنوان پایتخت فرهنگی سازمان سارک انتخاب شد و برنامه افتتاحیه آن دو ماه قبل با اشتراک اعضای سازمان و مقامات داخلی و خارجی برگزار شد که بعدآ انتقاداتی را مبنی بر قیودات بیش از حد امنیتی و نحوه مدیریت این برنامه، در پی داشت.

اتحادیه همکاریهای منطقه ای جنوب آسیا (SAARC) متشکل از کشورهای هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا، نپال، مالدیو، بوتان و افغانستان است که در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و افغانستان در سال ۲۰۰۷ به هشتمین عضو این اتحادیه در آمد. ایران و چین نیز که از اعضای ناظر این سازمان بوده و درخواست عضویت در این سازمان را دارند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*