English | دری

Breaking News

آماده راهبرد ملی توسعۀ صادرات برای افزایش میزان صادرات

آماده راهبرد ملی توسعۀ صادرات برای افزایش میزان صادرات

مسوولان وزارت تجارت و صنایع می گویند که این وزارت برای افزایش میزان صادرات کشور و حل مشکلات در این بخش، راهبرد ملی توسعۀ صادرات را ساخته است.

مسؤولان می‌گویند که شش بخش عمده از اقلام صادراتی کشور که شامل میوه‌های تازه و خشک، زعفران، قالین سنگ‌های گران‌بها و نیمه‌گران‌بها استند شناسایی شده است که می‌تواند در افزایش صادرات کشور کمک کنند .

مسافرقوقندی، سخنگوی وزارت تجارت و صنایع گفت: “استراتیژی ملی صادرات افغانستان که شش بخش عمدۀ کالاهای صادراتی افغانستان که می تواند رقابت کند در آن مشخش شده، بدیل خوبی به خاطر تفویض واردات و صادرات خواهد بود.”

اتاق تجارت و صنایع می‌گوید که در راهبرد ملی توسعه صادرات سهولت‌های زیادی برای بازرگانان در نظر گرفته شده‌اند و این راهبرد به‌زودی برای تأیید به شورای عالی اقتصادی حکومت ارائه خواهد شد .

به گفتۀ خانجان الکوزی، معاون اتاق تجارت و صنایع گفت: “بسیار سهولت‌ها برای صادرات و خصوصاٌ برای کسانی که از افغانستان صادرات می‌کنند برای آن‌ها در نظر گرفته شده. از جمله، یک مرکز واحد که شما در گمرک کابل دیدین که در هفتۀ روان از طرف ریییس شورای اجراییه افتتاح شد. همین گونه مراکز واحد طی مراحل گمرکی در تمام گمرکات در چوکات این استراتیژی به وجود میایند.”

گفتنی است که به گفتۀ وزارت تجارت و صنایع، امسال میزان صادرات کشور ۲۰ درصد افزایش یافته است و به ارزش ۷۲۰ میلیون دالر فرآورده های داخلی به بیرون از کشور صادر شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*