English | دری

آلمان دو ساختمان اداری جدید برای بدخشان می سازد

آلمان دو ساختمان اداری جدید برای بدخشان می سازد

ریاست شهرسازی و اداره ملی حفاظت از محیط زیست در ولایت بدخشان، رسما اعمار دو ساختمان اداری جدید را در شهر فیض آباد، مرکز این ولایت، به روز سه شنبه آغاز کردند. این دو ساختمان که با هزینه 49 میلیون افغانی و با کمک های مالی و فنی دولت آلمان ساخته می شوند، شرایط کاری را برای ریاست های مذکور بهبود خواهند بخشید و سبب افزایش دسترسی مردم به خدمات ایشان خواهند گردید.141021_RCDF_DoUD-NEPA_BDK 2

در محفل تهداب گذاری و آغاز این دو پروژه ساختمانی، دکتور شاه ولی الله ادیب، والی ولایت بدخشان گفت: «این پروژه های مهم، باعث توانمندی نهادهای حکومتی محلی جهت پاسخگویی به نیازهای شهروندان در قسمت حفاظت از محیط زیست و نیز نقشه کشی شهری، می شوند.» وی همچنین افزود: «مراقبت از محیط زیست و رعایت مقررات شهرنشینی، تنها وظیفه نهادهای دولتی نیست. بلکه تمام شهروندان باید دست به دست هم دهند و برای ایجاد یک جامعه و محیط بهتر برای نسل های آینده، بکوشند.»

علاوه بر دکتور شاه ولی الله ادیب، والی ولایت بدخشان؛ غلام نبی سرفراز، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست در بدخشان؛ محمد طاهر یعقوبی، رئیس ریاست شهرسازی و بیش از 200 تن از نمایندگان کمیته انکشاف ولایتی در این مراسم شرکت داشتند. ضمن آن که دکتور فرانک پل، کمیشنر وزارت همکاری اقتصادی و توسعه کشور آلمان (BMZ) به نمایندگی از «اداره همکاری افغان – آلمان»، و نیز کارمندان ریاست های مربوطه، نمایندگان شورای ولایتی، اعضای جامعه مدنی، رهبران محلی و مذهبی و بزرگان و محاسن سفیدان حضور داشتند.

ریاست شهرسازی، وظیفه برنامه ریزی و مدیریت طرح های توسعه ای را در مناطق شهری به عهده دارد و برای پروژه های زیربنایی در شاروالی ها، حمایت های لازم را فراهم می کند. همچنین این ریاست، ماستر پلان هایی را جهت توسعه شهرها آماده می نماید و بر اعمار ساختمان های جدید نظارت می کند. ساختمان اداری جدید، به کارمندان ریاست شهرسازی این امکان را می دهد تا با بهره مندی از یک محیط آرام و مناسب کاری، حمایت های بهتری را برای شاروالی شهر فیض آباد و دیگر ولسوالی های ولایت بدخشان فراهم کنند، تا آنها به تدریج قادر به طراحی و اعمار سیستم های آب و فاضلاب، زیرساخت های اقتصادی مانند پارک های صنعتی، و خانه های رهایشی در مطابقت با ماسترپلان های شهری گردند.

ریاست حفاظت از محیط زیست، برای نگهداری و حفظ محیط پیرامونی و طبیعت کشور تلاش می کند، و اقداماتی چون مراقبت از گونه های مختلف زیستی و حیوانی و مقابله با قطع و نابودی جنگل ها، از جمله وظایف آن به شمار می رود. این ریاست در سطوح ولایتی و ولسوالی جهت رشد آگاهی همگانی در مورد محیط زیست کار می کند. تعمیر تازه، شرایط کاری را برای کارمندان این ریاست ارتقا می دهد و برنامه های ملی حفاظت از محیط زیست را در همکاری با نهادهای ملی و بین المللی در ولایت بدخشان، عملی می گرداند.

هر دو پروژه فوق الذکر، توسط ریاست های مربوطه و دفتر والی ولایت بدخشان، طرح و ارائه شدند و تصمیم نهایی در مورد اجرای آنها به وسیله کمیته انکشاف ولایتی بدخشان اتخاذ گردید. این دو پروژه ساختمانی، همکاری های مالی و فنی مورد نیاز را از صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) که توسط وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) تامین مالی می شود، دریافت کرده اند.

صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) توسط Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH به عنوان بخشی از «همکاری آلمان با افغانستان»، اجرا می شود. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، حمایت هایی را به منظور توسعه اقتصادی، در شش ولایت شمالی افغانستان، در دو سطح ولایت و ولسوالی فراهم می نماید. در عین حال، این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را در سطح محلی تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
GIZکمک آلمان با افغانستان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*