آغاز کمپاین بهاری احداث باغ های جدید درولایت تخار

by Abdullah Atayi | March 14, 2017 9:27 AM

برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت کشور برنامه احداث باغ های ممثر را در ولایت تخار تحت عنوان کمپاین بهاری احداث باغ های جدید، روز گذشته آغاز کرد.

قرار است در کمپاین بهاری سال2017 میلادی در ولایت تخار 800 جریب زمین به باغهای میوه دار تبدیل گردد که همه نهال ها توزیع شده برای باغداران تصدیق شده انجمن قوریه داران افغانستان بوده و برنامه ملی باغداری و مالداری تنها 50% قیمت کل نهال را از باغداران جمع آوری می نمایند.

محمد غلام ملاخیل هماهنگ کننده پروژه ملی باغداری و مالداری در زون شمال شرق گفته است، هشت صد جریب باغهای که از سوی برنامه ملی باغداری و مالداری –NHLP- وزارت زراعت در ولایت تخار احداث می گردد در مرکز این ولایت تالقان ولسوالی های کلفگان,بنگی, نمک آب,چال,اشکمش,بهارک,فرخار,ورسج,دشت قلعه,خواجه غار,چاه آب و رستاق می باشد.

محمد سالم ریئس اداره زراعت ولایت تخار گفت که یگانه برنامه که خدمات ارزنده و قابل قبول را برای طبقه مالدار و باغدار در این ولایت عرضه می دارد پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت کشور می باشد چون برنامه های این پروژه ملی در اکثر ولسوالی های ولایت تخار گسترش یافته است.

انجنیر محمد قسیم نماینده مردم در شورای ولایتی ولایت تخار گفته است با تمام قوا در عرصه تطبیق برنامه های پروژه ملی باغداری و مالداری همکاران این پروژه را همکاری می نمایند او نیز احداث باغ های معیاری میوه جات از سوی این پروژه را یگانه راه خودکفایی کشور به تولیدات داخلی عنوان کرده است.

قابل ذکر است که باغداران که علاقه مند به ایجاد باغ های میوه دار معیاری باشند می توانند به دفاتر این برنامه ملی در ولایات و ولسوالی های زون شمال شرق مراجعه کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: https://dari.wadsam.com/%d8%a2%d8%ba%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d9%85%d9%be%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%a8%d9%87%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%ad%d8%af%d8%a7%d8%ab-%d8%a8%d8%a7%d8%ba-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%af%d8%b1/