English | دری

آغاز کار 9 حلقه چاه نیمه عمیق در ولسوالی ده صلاح ولایت بغلان

آغاز کار 9 حلقه چاه نیمه عمیق در ولسوالی ده صلاح ولایت بغلان

کندن کاری 9 حلقه چاه نیمه عمیق از سوی برنامه ملی میثاق شهروندی در نقاط مختلف قریه قلعه پایان ولسوالی ده صلاح آغاز گردیده است.

انجنیر اول خان احمدزی رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان در محفل افتتاح کار این پروژه گفت که این چاه ها بر اساس خواست مردم کندن کاری می شود و با تکمیل کار آن 276 فامیل از آن مستفید خواهند شد.

به گفته رئیس احیا و انکشاف دهات این پروژه با سهم ده فیصد مردم 1 ملیون 612 هزار افغانی از بودجه وزارت احیا و انکشاف دهات هزینه بر میدارد  و با تکمیل کار آن مشکلات مردم به آب آشامیدنی صحی مرفوع میگردد.

آقای احمدزی گفت مالک اصلی پروژه مردم استند. وی از مردم خواست که از این چاه ها استفاده درست نمایند و همچنان در حفظ و مراقبت آن تلاش نمایند.

فیض محمد امیری ولسوال دهصلاح ضمن قدردانی از فعالیت های برنامه ملی میثاق شهروندی می گوید، مردمان قریه قلعه پایان از ناحیه نبود آب آشامیدنی با مشکلات زیادی روبرو استند و بنابر استفاده آب های غیر صحی به امراض گوناگون دچار می شوند.

آقای امیری می افزاید، با تکمیل کار این چاه های آب مشکلات مردم برطرف خواهد شد و به زندگی سالم دست خواهند یافت.

احمد جاوید باشنده قریه قلعه پایان می گوید، در این قریه آب صحی وجود ندارد و مردم عموماً از آب جویبار ها استفاده می کنند که بنابر این بیشتر کودکان با امراض اسهالات گرفتار استند.

وی خوشبینی می کند پس از آنکه این چاه ها به بهربرداری سپرده شوند مشکلات آنان از ناحیه نبود آب صحی بر طرف می شود.

انجنیر محمد شریف مسؤل برنامه ملی میثاق شهروندی ولسوالی ده صلاح می گوید، پروژه ها بر اساس اولویت بندی مردم در نظر گرفته می شوند و همچنان کار آن از سوی باشنده های هر شورا تطبیق می گردد.

به گفته او به تعداد 6 پروژه دیگر که شامل برق کوچک آبی، شبکه آبرسانی، دیوار استنادی، سربندهای آب زراعتی و کاریز های آب زراعتی می باشند در این ولسوالی تحت کار قرار دارند.

برنامه ملی میثاق شهروندی در حال حاضر در ولسوالی بغلان مرکزی، ده صلاح، پلحصار، گذرگاه نور و پلخمری فعالیت دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*