English | دری

Breaking News

آغاز کار ساخت جاده حلقوی هرات

آغاز کار ساخت جاده حلقوی هرات

بر اساس گذارش از وزارت فواید عامه :  ولایت هرات که یکی از شهر های بزرگ افغانستان به شمار رفته و بعد از تورخم دومین گمرک  بزرگ کشور را در خود جا داده است، کار ساخت جاده حلقوی به ارزش بیش از ۲۴ میلیون یورو از کمک های کشور ایتالیا به افغانستان در این ولایت آغاز می شود.

نذیر احمد حنفی نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان گفت:” باید حکومت ازساخت و ساز این جاده نظارت جدی داشته باشد، تا این جاده به گونه درست اسفالت و پخته کاری شود.:

محمود بلیغ وزیر فواید عامه می گوید که ساخت این جاده در زمینه های رشد اقتصادی و رفع مشکلات باشندگان هرات مهم است. این جاده با عرض ۵ متر و طول بیش از بیست کیلومتر قرار است در ۱۸ ماه تکمیل شود.

لیسونیا پیزوتی سفیر ایتالیا در افغانستان می گوید: “ساخت راه آهن هرات به ارزش ۹۳ میلیون یورو روی کاراست و با آغاز شدن کار این پروژه افغانستان به ایران و بعد به آب های آزاد وصل می شود و برای آینده رشد اقتصادی این کشور مهم پنداشته می شود”.وی افزود که این کشور تلاش دارد تا افغانستان را با ساخت راه آهن در ولایت هرات به آب های آزاد وصل کند.

کشور ایتالیا تا به حال به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو در بخش های پروژه های مختلف در افغانستان به مصرف رسانده است که بیشتر این پول ها در حوزه غرب کشور به مصرف رسیده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*