English | دری

Breaking News

آغاز کار ساخت ترمینال های جدید ترانسپورتی در ۸ زون کشور

آغاز کار ساخت ترمینال های جدید ترانسپورتی در ۸ زون کشور

مسوولان وزارت ترانسپورت می گویند که کار ساخت ترمینال های جدید ترانسپورتی در ۸ زون کشور کشور آغاز می شود.

حکمت الله قوانچ، سخنگوی وزارت ترانسپورت در یک نشست خبری گفت: “قرار است کار احداث تیر پارک ها نیز در مسیر شاهراه ها، بنادر سرحدی و ولایات آغاز گردد.”

سخنگوی وزارت ترانسپورت افزود: “با ساخت تیرپارک ها براساس کنوانسیون حمل و نقل بین المللی جاده ای، تسهیلات لازم در زمینه انتقال اموال صادراتی کشورهای عضو که افغانستان نیز عضو آن است، فراهم می گردد.”

وی علاوه نمود، ۳۵۰ ملی بس در تصدی های ملی بس در کابل نیاز به ترمیم داشتند و کشور هندوستان وعده کمک برای تهیه پرزه جات این ملی بس ها را داده بود.

به گفته سخنگوی وزارت ترانسپورت، ترمیم ۳۵۰ ملی بس و وارد کردن آن در سیستم ترانسپورتی شهری در کابل، در روند انتقال مسافرین درسطح پایتخت تاثیر مثبت ایجاد خواهد شد.

براساس قانون جدید ترانسپورت، زمینه  برای سرمایه گذاری ها در بخش ترانسپورت فراهم می گردد، عواید ترانسپورتی به گونه الکترونیکی جمع آوری خواهد شد، که از این رو جلو فساد اداری گرفته شده و شفافیت لازم تضمین می گردد.

لازم به ذکر است که به گفته مسوولان، اکنون ۸ کانتینر از مجموع ۱۶ کانتینر وسایل و پرزه جات ملی بس از هندوستان از طریق بندر چابهار به کابل رسیده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*